g

UWAGA! Spotkanie informacyjne dot. dotacji dla nieformalnych grup i młodych NGO

13 czerwca 2018

Ośrodek TŁOK i Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica przyznają granty do 5 tys. zł dla nieformalnych grup i młodych organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego, które chcą działać na rzecz lokalnej społeczności i najbliższego otoczenia.

Mieszkańcy województwa, którzy mają pomysł na ciekawe wydarzenie, chcą zorganizować w sąsiedztwie warsztaty, spotkania integracyjne, wyjazdy, zajęcia sportowe itp. – mogą aplikować o grant, jeśli uda im się zebrać grupę minimum 3 osób, które zajmą się koordynacją działań, i wypełnią wniosek projektowy, opisując m.in. przydatność projektu dla społeczności lokalnej.

Granty mają pomóc w zwiększeniu aktywności społecznej mieszkańców województwa, umożliwić im podejmowanie wspólnych działań w obrębie sąsiedztwa, osiedla, wsi, miejscowości itp. Grupa seniorów z dotacji może sfinansować np. zajęcia ruchowe czy artystyczne; grupa rodziców – warsztaty dla dzieci; osoby zainteresowane fotografią – warsztaty fotograficzne itd.

Nabór wniosków już niebawem

DLA KOGO GRANTY?

• Dla grup nieformalnych – składających się z min. 3 osób
  • Dla grup samopomocowych – sąsiedzkich, osiedlowych itp.
  • Dla młodych organizacji pozarządowych – działających nie dłużej niż 30 miesięcy na moment składania wniosku

Grupy nieformalne i samopomocowe mogą przeznaczyć dotację na realizację działań w każdej ze sfer pożytku publicznego m.in. kultury, sportu, ekologii, wspierania rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, działania na rzecz seniorów, wypoczynku dzieci i młodzieży itp.

Młode organizacje pozarządowe – oprócz działań w sferze pożytku publicznego – mogą z dotacji sfinansować również sprzęt związany z obszarem swojej działalności, wyposażenie biurowe, adaptację lokalu, podniesienie kwalifikacji pracowników/wolontariuszy organizacji, opracowanie merytorycznych planów rozwoju itp.

Granty są przyznawane w ramach projektu „Inicjuj z FIO na start” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

OPERATORZY GRANTÓW w województwie kujawsko-pomorskim:

Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK – powiaty: toruński, golubsko-dobrzyński, rypiński, lipnowski, aleksandrowski, radziejowski, inowrocławski, włocławski, mogileński, bydgoski

Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica – powiaty: brodnicki, wąbrzeski, grudziądzki, chełmiński, świecki, tucholski, sępoleński, nakielski, żniński.

Spotkanie informacyjne w Inowrocławiu odbędzie się dnia 22.06.2018 r. w godzinach 10.00- 14.00 w siedzibie Fundacji Ekspert Kujawy. Zgłoszenia proszę kierować na mail fio.nastart@tlok.pl

„Praktyka wdrożeniowa RODO – – jak przygotować się do najważniejszych wymagań”

8 czerwca 2018

Już jest NOWE ROZPORZĄDZENIE UE
WS. OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH.

Przed nami wiele zmian, które znacząco wpłyną na dotychczasowe funkcjonowanie przedsiębiorstw, dlatego już dziś przygotuj swoją firmę na nadchodzące zmiany!

Zapraszamy na szkolenie: „Praktyka wdrożenia RODO – jak przygotować się do najważniejszych wymagań”

22 maja 2018

Szkolenie: „Praktyka wdrożeniowa RODO – jak przed 25 maja przygotować się do najważniejszych wymagań”

7 maja 2018

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu RODO – przygotuj swoją firmę do nowych wytycznych w ochronie danych osobowych.

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Rzecznikiem Spraw Obywatelskich – dr Adamem Bodnarem

10 kwietnia 2018

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

28 marca 2018

Obóz językowy z brytyjskim lektorem!

27 marca 2018

Bizneswoman to TY!

21 lutego 2018

BIZNESWOMAN TO TY!
Program wspierania przedsiębiorczości i samozatrudnienia kobiet powyżej 29 r.ż., bez zatrudnienia w województwie kujawsko-pomorskim, w szczególności w powiatach o najwyższej stopie bezrobocia.

Projekt skierowany do kobiet powyżej 29 r.ż. zamieszkałych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, bezrobotnych i biernych zawodowo.

Chcesz mieć własną firmę?

• Bezzwrotna dotacja max. 22 600 zł
  • Wsparcie Pomostowe nawet 1300 zł przez max 12 miesięcy
  • Wsparcie Szkoleniowe – szkolenia z prowadzenia firmy
  • Wsparcie doradcze – księgowy, psycholog, doradca biznesowy, mentor

Przedsiębiorcy na start!

21 lutego 2018

PRZEDSIĘBIORCY NA START!
Program wspierania przedsiębiorczości i samozatrudnienia osób powyżej 29 r.ż., bez zatrudnienia w województwie kujawsko-pomorskim, w szczególności w powiatach o najwyższej stopie bezrobocia.

Chcesz mieć własną firmę?

• Możesz otrzymać bezzwrotną dotację max. 22 600 zł na wydatki inwestycyjne
  • Wsparcie Pomostowe do 1400 zł/m-c przez max. 12 m-cy na np.: ZUS, księgową
  • Wsparcie Szkoleniowe – szkolenie z prowadzenia firmy, 2 szkolenia specjalistyczne
  • Wsparcie Doradcze – księgowy, prawnik, psycholog, doradca biznesowy, mentor.

„Miasto Zdrowia”- teleopieka, telemedycyna – innowacyjne rozwiązania w obszarze wsparcia seniorów.

8 lutego 2018

W dniu wczorajszym (tj. 07.02.2018)  w siedzibie Fundacji Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu odbyło się inauguracyjne spotkanie w ramach projektu ”Miasto Zdrowia”.

Fundacje Ekspert – Kujawy wraz z firmą Comarch SA realizują projekt, który ma na celu upowszechnienie teleopieki, telemedycyny i innych innowacyjnych rozwiązań w obszarze wsparcia seniorów.

Projekt ma charakter pilotażowy i ma na celu zweryfikowanie teleopieki jako rozwiązania, które pozwala wesprzeć samorządy i placówki medyczne w rozwiązaniu istotnych problemów społecznych i zdrowotnych. Wsparciem w formie teleopieki zostanie osób 60 osób

Spotkanie miało charakter informacyjno- szkoleniowy, gdzie przedstawicie firmy COMARCH SA zaprezentowali  urządzenia oraz omówili procedury działania przy świadczeniu usług dla mieszkańców.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, samorządu oraz przedstawiciele środowiska senioralnego.