Fundacyjny Klub Integracji Społecznej w M – GOPS Strzelno

22 lipca 2009

"Poradnictwo prawne" dla klientów M – GOPS w Strzelnie.

W okresie od 14 do 21 lipca 2009 roku, w siedzibie Fundacji „Ekspert – Kujawy” odbyły się warsztaty z zakresu Poradnictwa Prawnego. W spotkaniach brali udział podopieczni Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelnie.

W warsztatach wzięło udział 12 osób. Celem zajęć było podniesienie wiedzy w zakresie praw przysługujących każdemu obywatelowi. Podczas warsztatów uczestnicy poznali podstawowe zagadnienia z prawa pracy, tj. formy zatrudnienia, umowy o pracę, umowy cywilno-prawne, ubezpieczenia społeczne. Mogli zapoznać się z prawami konsumenta, m. in. w zakresie gwarancji i rękojmi. Poruszane też zostały zagadnienia dotyczące kwestii zakupu i najmu lokalu, otrzymywaniu dodatków mieszkaniowych, a także postępowania sądowego. Uczestnicy poznali też podstawy prawne na założenie spółdzielni socjalnej.