Razem dla CIS!

21 października 2015

Pomimo wielu działań realizowanych w naszym regionie, problem wykluczenia społecznego i marginalizacji wciąż jest dostrzegany
w naszej społeczności.

Dlatego też Fundacja Ekspert – Kujawy, po raz kolejny próbuje wdrożyć działania mające na celu umożliwienie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym poprawę ich sytuacji życiowej. W tym celu, na fundamentach funkcjonującego od 2007 r. Klubu Integracji Społecznej 1 maja 2015 r. powołała do życia Centrum Integracji Społecznej.

W ramach działań CIS, uczestnicy będą mogli uzyskać przyuczenie do zawodu, przekwalifikować się lub podwyższyć kwalifikacje, uzyskać pomoc w formie zatrudnienia wspieranego i usamodzielnienia ekonomicznego.

W siedzibie Fundacji odbyło się dziś spotkanie z osobami, którym tematyka walki z wykluczeniem społecznym jest równie bliska i na które będziemy liczyć przy realizacji zadań CIS. Gościliśmy między innymi Dyrektor MOPS Inowrocław – Jadwigę Kalinowską, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Inowrocławia – Grzegorza Kaczmarka, Przewodniczącą Komisji Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej Rady Miejskiej Inowrocławia – Annę Trojanowską, Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia – Grzegorza Gąsiorka, Dyrektora PUP Inowrocław – Przemysława Stefańskiego, Zastępcę Dyrektora PUP – Danutę Kwiatkowską, Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Młodzieżą – Karola Leguminę, przedstawicielkę Regionalnego Centrum Rozwoju Społecznego w Toruniu – Kamilę Cichecką oraz Radną Miejskiej – Lidię Stolarską.

Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Fundacji Pomocy Wzajemnej „Barka” w Poznaniu.

cis1