Aktywni seniorzy z Dąbrowy Biskupiej rozpoczęli wakacje!

23 czerwca 2016

W ostatnią środę (22.06) w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Biskupiej, odbyło się uroczyste zakończenie Roku Akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu III Wieku Fundacji Ekspert – Kujawy Filia w Dąbrowie Biskupiej.

Kilkudziesięciu seniorów uroczyście ukoronowało 9 miesięczną pracę. Od października uczestniczyli w wykładach ogólnorozwojowych oraz sekcjach fakultatywnych. Ale UTW w Dąbrowie to nie tylko nauka, to również wspólne spędzanie czasu na spotkaniach okolicznościowych, dzięki czemu seniorzy zaprzyjaźnili się ze sobą i stworzyli niezwykle zgraną grupę.

W zakończeniu uczestniczyła Vice Starościna Powiatu Inowrocławskiego – Mirosława Kucol, Wójt Gminy Dąbrowa Biskupia – Roman Wieczorek, Założycielka Wyższej Szkoły Pedagogiczno – Technicznej – Wanda Musiał, Rektor WSPT w Koninie – dr Krzysztof Gandziarski prof. WSPT, Dyrektor Fundacji Ekspert – Kujawy – Jolanta Woźnica oraz kierownik jednostki macierzystej UTW w Inowrocławiu – Dorota Rąblewska.

Uroczystość rozpoczęła kierownik Filii UTW – Pani Katarzyna Pawłowska, wraz z Wójtem Gminy Dąbrowa Biskupia – Romanem Wieczorkiem. Podczas zakończenia Rektor WSPT wręczył dyplomy dla wszystkich słuchaczy, którzy ukończyli tegoroczne zajęcia, a także wyróżnienia dla prymusów, którzy osiągnęli 100% frekwencję. Nie był to jednak koniec niespodzianek. Dodatkowo przyznano dyplomy specjalne dla osób, które w szczególny sposób angażowały się w działalność Filii UTW – przyznano między innymi tytuł kucharzyny, cukiernika, a także studenta widmo.

Całości spotkania towarzyszyła niezwykła, rodzinna atmosfera, a uwieńczeniem spotkania było wspólne biesiadowanie oraz zabawa taneczna. Teraz seniorzy będą odpoczywać na zasłużonych wakacjach, by w pełni sił wrócić w październiku na kolejne zajęcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

DSC_3943a