Małe Wielkie Zmiany. Zaproszenie do tworzenia innowacji

18 października 2016

Małe Wielkie Zmiany. Zaproszenie do tworzenia innowacji
 
Zastanawiasz się jak można sprawniej przygotowywać ludzi do pracy? Widzisz nierozwiązane problemy pojawiające się podczas aktywizacji osób bezrobotnych? Obserwujesz bariery, które utrudniają jakiejś konkretnej grupie osób znalezienie i utrzymanie pracy?

Zapraszamy do aplikowania o granty na testowanie nowych rozwiązań usprawniających aktywizację zawodową!

Skorzystaj ze wsparcia Inkubatora Innowacji Społecznych „Małe Wielkie Zmiany”. Innowatorom społecznym zapewniamy bezpłatny dostęp do mentorów i specjalistów, granty na rozwój koncepcji, możliwość udziału w inspirujących warsztatach i poznania ciekawych ludzi. Innowatorzy chcący przetestować swoje nowatorskie pomysły w obszarze aktywizacji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy mogą zdobyć u nas grant średniej wysokości 43 000 zł na przetestowanie nowych rozwiązań.
   
Szansa dla nowatorskich pomysłów
 
Inkubator Innowacji Społecznych „Małe Wielkie Zmiany” ma za cel stworzenie i rozwój nowatorskich rozwiązań, które skutecznie pomogą osobom z trudnościami na rynku pracy.
W ramach projektu zapewnimy specjalistyczne wsparcie 60 koncepcji, z których połowa otrzyma granty na półroczne testy. Chcemy docelowo znaleźć rozwiązania, które przyniosą systemową zmianę w całym kraju.

W tej chwili trwa I tura naboru zgłoszeń. Osoby fizyczne, podmioty prawne i grupy nieformalne mogą zgłosić chęć aplikowania o grant do 3 listopada br. Na tym etapie nie trzeba mieć gotowego pomysłu, wystarczy opisać swoje doświadczenie we wdrażaniu przedsięwzięć społecznych, problem, który chcesz rozwiązać dzięki innowacji oraz motywację. Formularz wraz z instrukcją dostępny jest na naszej stronie internetowej: spoldzielnie.org/aplikuj
Kolejna tura naboru zostanie ogłoszona na początku 2017 r. i potrwa do 5 lutego 2017 r.

Kompendium wiedzy o projekcie

Wszystkie szczegóły na temat projektu: dokumenty i formularze, terminy i etapy wsparcia, dostępne są na aktualizowanej na bieżąco stronie internetowej: spoldzielnie.org/innowacje
 
Warsztaty inspirujące
 
Inspirujące warsztaty dla osób zainteresowanych projektem organizuje nasz partner, firma doradcza PwC. Podczas warsztatów będzie można poznać metodę Design Thinking, służącą wypracowywaniu innowacji społecznych. W pierwszej turze odbędą się one:
• 18 października w Poznaniu, w godz. 10-16, w biurze PwC przy pl. Andersa 7
• 20 października we Wrocławiu, w godz. 10-16, w biurze PwC przy ul Swobodnej 1
• 22 października w Bydgoszczy, w godz. 10-16, w Starówka Office przy ul. Długiej 16
Liczba miejsc na tych warsztatach jest ograniczona, ale udział nie jest wymagany, żeby starać się o grant. Zachęcamy do zgłaszania się poprzez następujący formularz.  

Kontakt w sprawie projektu
 
 Malwina Pokrywka, malwina@spoldzielnie.org
Tadeusz Mirski, tadeusz.mirski@spoldzielnie.org
tel. 61 887 11 66, tel. kom. 603 388 876     

Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Małe Wielkie Zmiany – sieć rozwoju innowacji społecznych” jest realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w partnerstwie z PwC Polska Sp. z o.o. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
 
Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych
KRS: 0000167905
ul. Górecka 115 61-475 Poznań
tel.: 61 887-11-66