IV Inowrocławskie Targi Edukacyjne

29 marca 2006

W sobotę 25 marca 2006 r. odbyły się IV Inowrocławskie Targi Edukacyjne. Miejscem targów były sale Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Chemicznej 9.
Co roku uczestniczy w nich bardzo wiele wydawnictw i firm edukacyjnych z całego kraju. W targach uczestniczyło bardzo dużo osób. Swoją obecnością zaszczycił także Prezydent Miasta Inowrocławia – Ryszard Brejza.
Fundacja Ekspert-Kujawy w Inowrocławiu wystawiła także swoje stanowisko – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.
Ośrodek ten organizuje i prowadzi różnorodne formy doskonalenia zawodowego, skierowane do dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli, doradców metodycznych i innych pracowników oświaty. Prowadzi szkolenia, kursy, warsztaty i ćwiczenia podnoszące poziom kwalifikacji, wiedzy i umiejętności.

Na wiosnę 2006 zaplanowaliśmy następującą ofertę szkoleniową:

Kinezjologia edukacyjna – metoda Dennisona
Muzykoterapia
Awans zawodowy nauczyciela
Agresja – jak pracować z uczniem agresywnym
Specyfika pracy z dzieckiem z ADHD
Ruch rozwijający Weroniki Sherborne
Profilaktyka uzależnień
Warsztaty teatralne
Kreatywny opiekun samorządu uczniowskiego

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć zrobionych w trakcie Targów Edukacyjnych.

Stanowisko wystawione przez
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Inowrocławiu

p3253111.jpg

W czasie IV Inowrocławskich Targów Edukacyjnych organizowane były warsztaty.
Warsztaty pod tytułem „Żyć i przetrwać w świecie szkolnym – wybrane metody relaksacyjne redukujące dziecięce dorosłe stresy” prowadziła pani psycholog Renata Buczyńska, która jest współpracownikiem Fundacji Ekspert-Kujawy w Inowrocławiu.
W zajęciach uczestniczyły 42 osoby. Uczestnicy warsztatów otrzymali zaświadczenie po odbytym szkoleniu.
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z odbytych warsztatów.

Pani Renata Buczyńska podczas prowadzenia warsztatów

p3253102.jpg