Bezpłatne dotacje na założenie firmy

16 sierpnia 2022

Inkubator przedsiębiorczości działający przy fundacji Ekspert – Kujawy współpracuje z instytucjami szkoleniowymi w naszym regionie. Dzięki tej współpracy możemy wspierać osoby z województwa kujawsko – pomorskiego zainteresowane dotacją na założenie własnej działalności.

Poniżej krótka informacja oraz link do strony partnera biznesowego, współpracującego z Fundacją:

Kancelaria Ekonomii Społecznej non profit sp. z o.o. wspiera osoby przed 30 rokiem życia w aktywizacji zawodowej. Tym razem w ofercie znalazły się kompleksowe działania wspierające przedsiębiorczość. Zainteresowani mogą liczyć na szkolenie przygotowujące do założenia firmy (ABC przedsiębiorczości w wymiarze 40 godzin), pomoc w opracowaniu dokumentów związanych z ubieganiem się o wsparcie (Biznesplan).

Warunki udziału w projekcie „Postaw na własny biznes”

• wiek do 30 lat,
  • zamieszkanie w województwie kujawsko – pomorskim
  • brak zatrudnienia.

Dodatkowo od zainteresowanych wymaga się, aby były to osoby nieuczące się (wyłączenie dotyczy wyłącznie trybu dziennego oraz osób realizujących obowiązek szkolny).

Wsparcie finansowe wynosi 23.050,00 wypłacane w stawce jednostkowej na otwarcie działalności gospodarczej) oraz wsparcie finansowe pomostowe udzielane przez 6 pierwszych miesięcy od założenia firmy w kwocie łącznej 15.600,00 netto (wypłacanej jako refundacja kosztów poniesionych na podstawowe wydatki związane z prowadzeniem działalności w miesięcznych kwotach średnio do 2.600,00 netto). Z kwoty wsparcia pomostowego refundujemy w szczególności koszty składek ZUS, mediów, lokalu, usług księgowych, promocji, ubezpieczenia firmy i innych wynikających ze specyfiki prowadzonej działalności gospodarczej.

Dodatkowo uczestnikowi biorącemu udział w szkoleniu ABC przedsiębiorczości zapewnia się stypendium szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu na szkolenie oraz na przerwy obiadowe w każdym z 6 dni szkoleniowych.

W 2022 roku trwa rekrutacja do projektu. Szczegółowe informacje o terminach naborów i wymaganych do złożenia dokumentach publikuje Kancelaria Ekonomii Społecznej na swojej stronie pod tym linkiem.

Polecamy tę formę wsparcia i zapraszamy zainteresowanych do siedziby naszej Fundacji gdzie partner biznesowy prowadzi biuro projektu.