Inkubator Organizacji Pozarządowych

3 grudnia 2004

Naszą pomoc kierujemy do :

• organizacji pozarządowych
  • przedsiębiorców
  • wolontariuszy i studentów

Zakres pomocy :

• wyszukiwanie źródeł finansowania działalności
  • statutowej organizacji pozarządowej
  • innowacyjnej i rozwojowej przedsiębiorstw

Pomoc przy opracowaniu wniosków i aplikacji o dofinansowanie :

• ze środków innych organizacji i fundacji krajowych
  • ze środków samorządów i agencji rządowych
  • ze środków Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej

Oferujemy wolontariuszom i studentom możliwość :

• Nauczenia się sporządzania wniosków o dotacje do programów pomocowych
  • Nauczenia się wyszukiwania źródeł finansowania działalności statutowej i rozwojowej
  • Nawiązania współpracy z organizacjami pozarządowymi w zakresie opracowania i finansowania konkretnych projektów

Fundacja Ekspert-Kujawy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2003 podarowała sprzęt komputerowy Marcie Swat.

Dzięki zaangażowaniu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, firmie Lan – Bit oraz Fundacji udało się zakupić zestaw komputerowy, a tym samym spełniliśmy jedno z marzeń Marty. Dzięki temu Marta ma możliwość utrzymywania kontaktu z innymi ludźmi, a tym samym jest bliżej świata.
Marta była wówczas 23-letnią niepełnosprawną dziewczyną, praktycznie nie wychodziła z domu.

W Gazecie Pomorskiej, 16 grudnia 2003r. ukazał się artykuł pt. „Cztery ściany” autorstwa Agnieszki Domka-Rybki o Marcie.

Na apel mamy Marty odpowiedziała między innymi Fundacja Ekspert-Kujawy podarowując na Święta Bożego Narodzenia sprzęt komputerowy.