Jarmark Wielkanocny w Gniewkowie

15 lutego 2012

Już niebawem X – Wielkanocny Jarmark w Gniewkowie

Tradycja miasta Gniewkowa związana jest z organizacją Jarmarku Gniewkowskiego, która sięga 2009 r. Wtedy to po raz pierwszy Urząd Miejski podjął działania, by pomysł zorganizowania imprezy tego typu urzeczywistnić. Święta Wielkanocne, mimo iż nie tak hucznie obchodzone jak Święta Bożego Narodzenia, są najradośniejszym i najważniejszym świętem w katolickim roku liturgicznym. Upamiętniają one śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, które dały odkupienie całej ludzkości. Pierwszym dniem Wielkiego Tygodnia jest Niedziela Palmowa obchodzona w całej Polsce tłumnie i uroczyście. Urząd Miejski w Gniewkowie właśnie tego dnia – 1 kwietnia 2012 r. – zorganizuje już X Jarmark Gniewkowski – Wielkanocny.

Organizator ze swojej strony zapewnia wsparcie organizacyjne, słodki poczęstunek, ciepłe napoje oraz wspaniałą atmosferę. Tradycyjnie,  za uczestnictwo w imprezie Wystawca nie ponosi żadnych kosztów.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Jarmarku i wypełnienia formularzy zgłoszeniowych, które są dostępne na stronie internetowej www.gniewkowo.com.pl Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 23 marca b.r. Wszelkie informacje dotyczące jarmarku dostępne są również telefonicznie pod nr 52/354 30 17. Biuro organizacyjne: Urząd Miejski w Gniewkowie, pok. nr 14.