Klub Integracji Społecznej – wyjazd integracyjny do Rogowa

3 sierpnia 2009

Aktywna Integracja w Klubie Integracji Społecznej – M – GOPS Gniewkowo na wyjeździe w Rogowie

W dniu 31.07.2009 roku, uczestnicy Klubu Integracji Społecznej z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewkowie, pod opieką opiekunów z Fundacji Ekspert – Kujawy, wzięli udział w wycieczce integracyjnej do ZAUROLANDII w Rogowie. Jest to największy park dinozaurów w Polsce – park, który spełnia marzenia o podróży w czasie.

Wizyta rozpoczęła się od budynku wejściowego. Po przejściu przez prehistoryczną bramę grupa znalazła się na obszernym, brukowanym dziedzińcu i rozpoczęła 2 km trasę turystyczna z przewodnikiem. Uczestnicy mieli szansę przyjrzeć się różnym gatunkom dinozaurów, których modele wykonane są z żywicy poliestrowej i przedstawiają prehistoryczne stworzenia w rzeczywistej wielkości. Podczas spaceru grupa dotarła na dziedziniec, na którym mieści się Muzeum Paleontologiczne. Opiekę merytoryczną nad muzeum sprawuje Instytut Geologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tutaj grupa miała okazję obejrzeć wystawę skamieniałości z różnych epok geologicznych. Najmłodsi, mogli korzystać także z atrakcji parkowego placu zabaw.

Ostatnią atrakcją dla najmłodszych były warsztaty geologiczno – plastyczne, podczas których dzieci miały okazję dowiedzieć się, co to są i jak powstają skamieniałości oraz stworzyć samemu własne wizje dinozaurów.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjazdu!

Sprawdź również, co w ostatnim czasie słychać w Fundacyjnym Klubie Integracji Społecznej!