Kujawskie Biuro Karier

2 grudnia 2004

Witamy na stronach Kujawskiego Biura Karier
Fundacji Ekspert – Kujawy.

KBK to pierwsze w Inowrocławiu Biuro Karier, działające na rzecz osób bezrobotnych, bądź też poszukujących nowej, ciekawszej pracy.

Celem Kujawskiego Biura Karier jest pomoc poszukującym pracy w znalezieniu zatrudnienia odpowiadającego ich kwalifikacjom i aspiracjom.

Cel ten realizowany jest poprzez:
  • prowadzenie poradnictwa zawodowego: indywidualnego (konsultacje) i grupowego (warsztaty, szkolenia),
  • udzielanie porad ułatwiających wybór zawodu, zmianę kwalifikacji, podjęcie lub zmianę zatrudnienia osobom chcącym znaleźć pracę, w których wykorzystane są standaryzowane metody dotyczące w szczególności badania zainteresowań i uzdolnień zawodowych,zbieranie,
  •  klasyfikowanie i udostępnianie ofert pracy, staży i praktyk zawodowych,
  • prowadzenie bazy danych osób zainteresowanych znalezieniem pracy,
  • pomoc pracodawcom w pozyskiwaniu odpowiednich kandydatów na wolne miejsca pracy oraz staże zawodowe,
  • bieżąca współpraca z partnerami rynku pracy.

Z pomocy Biura Karier korzystają osoby, które uczestniczą w organizowanych przez Fundację szkoleniach zawodowych. Są to osoby, które otrzymują kompleksowe wsparcie doradcze, opracowywane mają Indywidualne Planery Kariery, oraz otrzymują porady zawodowe i informacje o rynku pracy w Polsce.

W zakładce KBK osoby poszukujące pracy znajda informacje o wolnych miejscach pracy, o proponowanych praktykach i stażach. W działach praca, wolontariat, staże znajdują się informacje o możliwości podjęcia pracy lub też świadomym kształtowaniu swojej kariery zawodowej.

Pracodawcom w Biurze Karier pomagamy w znalezieniu właściwego pracownika na proponowane przez niego miejsce pracy

• udostępniamy oferty pracy osobom poszukującym pracy
  • poszukujemy pracowników spośród osób znajdujących się w bazie Biura Karier
  • przygotowujemy prezentacje firm w salach Fundacji.
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z KBK