Kujawsko-Pałuckie Stowarzyszenie Kobiet ze Żnina

21 września 2011

https://fundacja.ekspert-kujawy.pl/templates/fundacja/images/fundacja.pngPrężnie działające Stowarzyszenie na terenie powiatu żnińskiego. Gro sukcesów organizacji związanych z osobą Pani Aleksandry Nowakowskiej, emanującej radością, uśmiechem, wytrwałością w założonych celach.

Przedkłada się to wszystko na działania stowarzyszenia, które czyni wiele dobrego nie tylko na terenie Żnina i okolic. Liczba realizowanych programów ukierunkowanych głownie naprzeciw kobiet staje się ogromem osiągnięć w tej kwestii, m.in.: aktywizacji zawodowej i społecznej.
Z perspektywy czasu ewidentnie zauważalna jest współpraca z Fundacją, poprzez działania Stowarzyszenia poczynając od komunikacji marketingowej po realizację projektów, również tych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. W ramach współpracy, w tym partnerstwa urzeczywistniono kilkanaście programów związanych z niwelowaniem bezrobocia, aktywizacją zawodową i społeczną, poprawą aktywności mieszkańców powiatu żnińskiego, poprzez projekty, m.in.:

1. „Klub Integracji Społecznej Fundacji Ekspert-Kujawy,”
  2. „Nowe Perspektywy,”
  3. „Nowe Kwalifikacje na Kujawach i Pałukach,”
  4. „Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych na Kujawach i Pałukach,”
  5. „Zdobędę nowy zawód,”
  6. „Zdobędę nowe umiejętności,”
  7. „Zdobędę nową pracę,”
  8. „Mobilne mieszkanki gminy Żnin,”
  9. „Wsparcie dla zwalnianych pracowników przedsiębiorstw branży ubezpieczeniowej.”

Zasięg działań dotyczył także projektów realizowanych z ZPORR w latach 2005-2007.

Projekty zrealizowane w partnerstwie z Kujawsko – Pomorskim Stowarzyszeniem Kobiet ze Żnina