Podsumowanie działalności Klubu Integracji Społecznej w miesiącu październiku 2009

2 listopada 2009

Dowiedzmy się, jak intensywnie w miesiącu październiku działał Klub Integracji Społecznej?

Nadszedł czas na podsumowanie działań Klubu Integracji Społecznej w miesiącu październiku. W ramach KISu klienci Ośrodków Pomocy Społecznej z okolicznych gmin, biorą udział w pojektach systemowych, współfinansowanych przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.1 – "Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej". Większość działań w tych projektach, realizowana jest przez Fundację Ekspert – Kujawy.

Miesiąc realizowany był pod znakiem szkoleń zawodowych. W październiku było kontynuowane 17szkoleń: Nowoczesny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej gr. 1 – Dąbrowa Biskupia i Pakość; Nowoczesny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej gr. 2 – Gniewkowo; Nowoczesny sprzedawca gr. 3 – Janikowo i Rojewo; Opiekunka osób starszych – Strzelno, Dąbrowa Biskupia, Pakość, Rojewo; Florystyka – Inowrocław, Gastronomia – Dąbrowa Bisukupia; ABC Komputera gr. 1 – Janikowo; ABC Komputera gr. 2 – Pakości i Rojewo; ECDL – Inowrocław i Dąbrowa Biskupia; Wizaż i stylizacja paznokci – Dąbrowa; Księgowość – Złotniki Kujawskie, Rojewo, Inowrocław; Obsługa kas fiskalnych – Złotniki Kujawskie; Nowoczesny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej – Jeziora Wielkie; Operator wózka jezdniowego gr. 1 – Gniewkowo, Złotniki Kujawskie, Janikowo;  Operator wózka jezdniowego gr. 2 – Strzelno; Operator maszyn do prac ziemnych – Janikowo;  Spawacz w metodzie 135 – Pakość.

Ponadto, rozpoczęły się trzy nowe szkolenia zawodowe: Wizaż i stylizacja paznokci" – Kruszwica, Rojewo, Złotniki Kujawskie; Florystyka – Rojewo; Obsługa kas fiskalnych – Inowrocław. Szkolenia te rozpoczęło 40 osób. Fundacja zrealizowała także po 2 ostatnie spotkania Samopomocowych Grupa Wsparcia dla następujących OPS: GOPs Inowrocław, GOPS Dąbrowa Biskupia i M – GOPS Gniewkowo.

Na kolejne sprawozdanie z działalność KISu, zapraszamy już w grudniu a tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć.