Ponadnarodowa współpraca Fundacji Ekspert – Kujawy – wizyta w Cottbus

21 lutego 2012

logo news.jpg
W dniu 15.02.2012 r. odbyło się spotkanie w Cottbus, dzieki któremu nawiązano ponadnarodową współpracę Fundacji Ekspert – Kujawy

W dniu 15.02.2012 r. odbyło się spotkanie w Cottbus, w którym uczestniczyli przedstawiciele Fundacji Ekspert – Kujawy, tj. Jolanta Woźnica, Tadeusz Osowiecki oraz Jarosław Napierała z „Frauenselbsthilfe nach Kreb”, tj. przedstawicielami regionu Landu/Brandenburgii ogólnoniemieckiego Związku Samopomocy Kobiet przeciwko Schorzeniom Nowotworowym.
„Frauenselbsthilfe nach Kreb” z główną siedzibą w Bonn posiada ponad 30 letnie doświadczenie w pomocy kobietom w trakcie leczenia oraz po przebytej chorobie nowotworowej. Stowarzyszenie FSH aktywnie lobuje na rzecz wsparcia praw pacjenta, współpracuje ze szpitalami, ośrodkami onkologicznymi i innymi pokrewnymi stowarzyszeniami.
Dzięki nawiązaniu współpracy na poziomie ponadnarodowym Fundacja Ekspert – Kujawy będzie mogła wykorzystać doświadczenie niemieckiego „Frauenselbsthilfe nach Kreb”, a tym samym podjąć efektywniejsze działania na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza kobiet po chorobie nowotworowej.
Podziękowania dla niemieckiego Partnera:

Die Stiftung Ekspert – Kujawy bedankt sich herzlich für ein interessantes
und erfolgreiches Treffen.

Wir hoffen auf eine weitere Zusammenarbeit, die zu einer erfolgreichen
Hilfe für Behinderte, und besonders für krebskranke Frauen beitragen kann.

Mit freundlichen Grüßen,
Stiftung Ekspert-Kujawy