Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach anonimowych informacji statystycznych. Rozumiem

f
g

Krótko o projekcie

Projekt realizowany jest w okresie od 01.08.2016 r. do 31.07.2017 i obejmuje swym zasięgiem mieszkańców powiatu inowrocławskiego, mogileńskiego, radziejowskiego oraz żnińskiego w woj. kujawsko pomorskim. Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji społecznych oraz kwalifikacji zawodowych 120 uczestników, w tym 72 kobiet, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkujących wyżej wymienione powiaty.

Aktualności

Za nami ostatnie zajęcia w Radziejowie

31 maja 2017

Dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia kursu „Kucharz” w miejscowości Radziejów. Miejscem odbywania się zajęć był Radziejów. W warsztatach wzięły udział 4 osoby. Kurs prowadził Mateusz Grzesiak.  Zajęcia dla przyszłych kucharzy pozwalają zdobyć i opanować wiedzę oraz umiejętności potrzebne do pracy w kuchni. Mam  nadzieje, że zdobyte dzięki kursowi kompetencje pomogą naszym uczestnikom w życiu zawodowym.

Kurs „Obsługa koparko – ładowarki” dobiega końca

26 maja 2017

Uczestnicy kursu „Obsługa koparko – ładowarki” zakończyli dziś zajęcia. W szkoleniu wzięły udział 2 osoby. Zajęcia miały wymiar 134 godzin.  Kursanci uzyskali wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Teraz życzymy uczestnikom powodzenia na egzaminie.

W Jeziorach Wielkich zakończył się kurs „Stylizacja paznokci i wizaż z elementami kosmetyki pielęgnacyjnej dłoni i twarzy”

24 maja 2017

Dotarliśmy do końca szkolenia „Stylizacja paznokci i wizaż z elementami kosmetyki pielęgnacyjnej dłoni i twarzy”. Szkolenie odbywało się w miejscowości Jeziora Wielkie. W warsztatach wzięło udział 7 osób. Grupa zakończyła szkolenie z rezultatem pozytywnym. Każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie ukończenia kursu.

Wystartowało szkolenie „kurs prawa jazdy – kategoria C”

15 maja 2017

W dniu dzisiejszym wystartowało szkolenie „kurs prawa jazdy – kategoria C”. Uczestnik kursu zdobędzie wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Ta kategoria prawa jazdy pozwala znacząco podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Nowa przygoda z kursem „Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych”

8 maja 2017

W dniu dzisiejszym przygodę z kursem „opiekun osób starszych i niepełnosprawnych” w miejscowości Inowrocław rozpoczęło 6 osób.  Na uczestników projektu czeka 120 godzin zajęć praktycznych. Dzięki czemu uczestnicy będą mogli przygotować się do udzielania porad i pomocy dotyczących zaspokojenia potrzeb i rozwiązywania problemów, jak opiekować się osobą niepełnosprawną oraz starszą.

Kolejne osoby walczą o swoje lepsze jutro…

5 maja 2017

Kurs „Obsługa wózka widłowego z wymianą butli” w miejscowości Inowrocław rozpoczęły 4 osoby. Zajęcia mają wymiar 67 godzin. Przewidziany termin zakończenia kursu według harmonogramu przypada na 19 maja 2017 roku. Mamy nadzieję że dzięki odbytemu szkoleniu, nasi uczestnicy podniosą swoje kwalifikacje, a osiągnięta wiedza teoretyczna oraz praktyczna pomoże w znalezieniu zatrudnienia na rynku pracy.

Kolejny kurs za nami w miejscowości Piotrków Kujawski

30 kwietnia 2017

Zakończył się kolejny kurs grupy II w miejscowości Piotrków Kujawski. W szkoleniu wzięło udział 8 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu „Warsztat kreowania własnego wizerunku”. Jesteśmy przekonani że nasi uczestnicy projektu są zadowoleni z odbytego kursu.

Zajęcia w toku…

27 kwietnia 2017

Ruszyła nowa grupa szkoleniowa  „Obsługa koparko – ładowarki” w miejscowości Inowrocław. W kursie biorą udział 2 osoby. Według harmonogramu szkolenie przewidziane jest na 134 godziny.  Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Dzięki uczestnictwu w szkoleniu, Beneficjenci będą mogli podnieść swoje kompetencje zawodowe. Jednocześnie życzymy powodzenia na egzaminie.

Uczestnicy z Rogowa rozpoczęli zajęcia

26 kwietnia 2017

Rozpoczął się kolejny kurs w miejscowości Rogowo. W projekcie bierze udział 6 osób. Szkolenie ma wymiar 12 godzin. Uczestnicy projektu będą mogli zdobyć wiedzę z zakresu „Zarządzania finansami i planowania domowego budżetu”. Frekwencja w zajęciach wynosiła 100%. Zakończenie szkolenia zaplanowane na 4 maja 2017 roku.

Kolejne osoby podnoszą swoje kwalifikacje „Florystyka i wystrój wnętrz”

21 kwietnia 2017

Trwają zajęcia w ramach projektu „Drogowskaz – kierunek dobrej zmiany”. Dnia 19 kwietnia doświadczenie z kursem  „ Florystyka i wystrój wnętrz” rozpoczęło 6 osób. Planowany termin zakończenia przypada na czerwiec 2017 rok. Mamy nadzieje, że zdobyte dzięki uczestnictwu w kursie kompetencje pomogą naszym uczestnikom w życiu zawodowym.