22 listopada 2010

Celem ogólnym projektu „Klub Integracji Społecznej Fundacji Ekspert – Kujawy” jest zwiększenie stopnia aktywności zawodowej, społecznej i adaptacji na rynku pracy 128 osób (w tym 77 kobiet) zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu 5 powiatów województwa Kujawsko – Pomorskiego poprzez udzielenie im wsparcia szkoleniowo –  doradczego do 31.12.2011r.

Ponadto, celami są:

• wykształcenie wśród 128 uczestników z terenu objętego projektem właściwych postaw oraz wiary we własne umiejętności by odnaleźć się na rynku pracy do dnia 31.12.2011 r.
  • zmotywowanie do aktywności zawodowej i społecznej 128 osób z terenu objętego projektem poprzez udzielenie im wsparcia psychologiczno – doradczego oraz pomocy w znalezieniu pracy do dnia 31.12.2011 r.
  • przygotowanie do efektywnego poszukiwania pracy, poprzez nakreślenie realnej ścieżki rozwoju zawodowego 128 uczestników w toku tworzenia IPD oraz poprze wsparcie pośrednika pracy do 31.12.2011 r.
  • przełamanie niechęci do aktywności zawodowej wynikające z niskich kwalifikacji  poprzez organizację szkoleń zawodowych dla 128 uczestników do 31.12.2011 r.
W ramach niniejszego projektu zaplanowano:
– Wsparcie psychologiczno – doradcze:

• Trening umiejętności społecznych (5 dni po 5 godzin);
  • Trening z zakresu autoprezentacji (5 dni po 5 godzin);
  • Warsztaty doradztwa zawodowego (3 dni po 5 godzin);
  • Tworzenie  Indywidualnego Planu Działania – 2 godzinna rozmowa z doradcą zawodowym.

– Szkolenia zawodowe:

• Florystyka i zdobienie przedmiotów;
  • Opiekunka osób starszych;
  • Wizaż i stylizacja paznokci;
  • Nowoczesny sprzedawca z obsługą komputera i kasy fiskalnej;
  • Fryzjer – stylista;
  • Spawacz w metodzie 135;
  • Operator maszyn do robót drogowych;
  • Operator maszyn do robót ziemnych.

– Pośrednictwo pracy;
– Warsztaty z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy;
– Rozmowa motywacyjna z pośrednikiem pracy.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Poddziałanie 7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”