Chcesz pomagać innym? Dołącz do projektu!

13 września 2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie:
„Pomagajmy razem!! Szkolenia dla wolontariuszy i opiekunów osób starszych dla osób po 60 roku życia”!

Projekt jest realizowany w okresie od 01.08.2016 do 31.12.2016 i obejmuje swym zasięgiem mieszkańców powiatu inowrocławskiego w województwie Kujawsko-Pomorskim.

Skierowany jest do 64 osób powyżej 60 roku życia, w tym:

pierwsza grupa to osoby zainteresowane zdobyciem wiedzy na temat polityki senioralnej, zagadnień związanych z życiem seniorów oraz ich problemami, a także  podstawowych usług opiekuńczych ( 40 osób),

druga grupa to osoby, które sprawują opiekę nad pacjentem, w związku z jego złym stanem psychicznych bądź fizycznym ( 32 osoby, w tym 8 wolontariuszy z grupy pierwszej).

Wszystkie osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału w projekcie muszą mieć ukończone 60 lat.

Celem projektu jest poprawienie jakości i poziomu życia wśród seniorów, w związku z godnym starzeniem się poprzez aktywność społeczną.

Projekt ma również za zadanie nauczyć umiejętności w opiece
nad osobami starszymi, które nie są w stanie wykonywać na co dzień podstawowych czynności. Projekt przewiduje wykłady otwarte
dla uczestników, szkolenia dla 8 wolontariuszy z grupy pierwszej oraz
dla grupy drugiej, indywidualne poradnictwo oraz praktyki
dla wolontariuszy.

Rekrutacja do projektu rozpocznie się od 01 sierpnia 2016 roku
oraz będzie prowadzona w Fundacji Ekspert-Kujawy, mieszczącej się przy ulicy Dubienka 2 w Inowrocławiu.
Więcej informacji można otrzymać pod numerem telefonu: 52 357 62 15 oraz mailowo: fundacja@ekspert-kujawy.pl.

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.