Kolejne szkolenia zakończone

8 sierpnia 2011

https://fundacja.ekspert-kujawy.pl/images//clip_image002.jpgDziś zakończyły się szkolenia zawodowe w Żninie realizowane  w ramach projektu „Klub Integracji Społecznej Fundacji Ekspert – Kujawy”, Poddziałanie 7.2.1. „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”.

Zajęcia w Żninie ukończyło 8 uczestniczek szkolenia „Florystyka i zdobienie przedmiotów” oraz 8 uczestników szkolenia „Spawacz w metodzie 135”
  • Florystyka i zdobienie przedmiotów – Uczestnicy zapoznali się z wiedzą z zakresu układania kompozycji kwiatowych oraz dekoracji wnętrz i przedmiotów. Kurs obejmował teorię barw i kompozycji, florystyczne zasady kompozycyjne, narzędzia florystyczne – materiałoznawstwo, botanika – wprowadzenie, materiał roślinny, florystyka okolicznościowa, sztuka układania kwiatów w naczyniach, dekoracja kwiatów doniczkowych, artystyczne pakowanie prezentów, dekoracje stołów, florystyka ślubna, florystyka żałobna. Uczestnicy mieli możliwość zabrania własnych wytworów i kompozycji do domu. W ramach szkolenia uczestnicy otrzymali również poczęstunek, materiały szkoleniowe oraz zwrócono im koszty dojazdu.
  • Spawacz w metodzie 135 – Celem szkolenia było  praktyczne i teoretyczne przygotowanie uczestników szkolenia do wykonywania zawodu spawacza metodą MAG-135. Szkolenie zakończone będzie wydaniem świadectwa oraz Książeczki Spawacza według normy EN 287-1 wystawioną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach z właściwymi wpisami dotyczącymi metod spawania oraz zakresem uprawnień. Uzyskane uprawnia dają kwalifikacje Europejskiego Spawacza Ręcznego w tej metodzie. W ramach szkolenia uczestnicy otrzymali również poczęstunek, materiały szkoleniowe oraz zwrócono im koszty dojazdu.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Poddziałanie 7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”