SZKOLENIE

29 maja 2019

Fundacja Ekspert-Kujawy zaprasza na szkolenie osoby pełniące rolę Opiekuna Faktycznego osób niesamodzielnych. Szkolenie organizowane będzie w ramach projektu „Pogodna Jesień Życia w mieśćcie i gminie Inowrocław”.

Kto jest Opiekunem Faktycznym?

Opiekun faktyczny to osoba pełnoletnia opiekująca się osobą niesamodzielną, niebędąca opiekunem zawodowym i niepobierająca wynagrodzenia z tytułu opieki nad osobą niesamodzielną, najczęściej członek rodziny.

Szkolenie będzie miało wymiar 40 godzin, podczas których poruszane będą tematy z zakresu sprawowania opieki nad osobami niesamodzielnymi. Zakres tematyczny obejmuje m.in. takie zagadnienia jak pierwsza pomoc, pielęgnacja osób starszych, profilaktyka przeciwodleżynowa,  podstawowe wiadomości dotyczące diety w wieku starszym i wiele innych tematów. Zapraszamy osoby zainteresowane szkoleniem do Fundacji Ekspert-Kujawy, ul. Dworcowa 65 w Inowrocławiu.