Zgłoś się do projektu „Klub Integracji Społecznej dla mieszkańców powiatu mogileńskiego”

5 stycznia 2020

Przypominamy, że prowadzimy rekrutację do projektu pn.: „Klub Integracji Społecznej dla mieszkańców powiatu mogileńskiego”. Do udziału w projekcie zapraszamy mieszkańców

W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy wymienionych powyżej gmin, w tym osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP W przypadku osób bezrobotnych  lub biernych zawodowo, muszą posiadać jeszcze jedną z przesłanek zagrożenia ubóstwem lub wykluczeniem społecznym np. korzystać z pomocy  Ośrodka Pomocy Społecznej lub posiadać status osoby niepełnosprawnej.

W ramach projektu uczestnicy otrzymają wsparcie indywidualne i/lub grupowe:

• określenie ścieżki reintegracji społeczno-zawodowej (IPD)
  • aktywizacja społeczna-grupy wsparcia
  • integracja społeczna-animacja lokalna (wyjazdy integracyjne)
  • poradnictwo prawne
  • szkolenia zawodowe rozwijające kwalifikacje/kompetencje zawodowe (płatne stypendium szkoleniowe)
  • doradztwo zawodowe (tworzenie dokumentów m.in. CV i przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą)
  • staże w zawodzie (4 – miesięczne)
  • pośrednictwo pracy