Ostatnie szkolenia zawodowe na półmetku.

3 listopada 2011

Już połowę zajęć mają za sobą uczestnicy szkoleń zawodowych : Specjalista do spraw kadr i płac, Księgowość małej firmy, Operator maszyn do robót ziemnych.

Łącznie  w  szkoleniach uczestniczą 24 osoby, w tym 16 kobiet. Szkolenia własne: z księgowości i kadr odbywają się w siedzibie Fundacji Ekspert- Kujawy w Inowrocławiu, szkolenie zlecone  dające uprawnienia operatora koparko- ładowarki realizowane jest przez Centrum Doskonalenia Zawodowego w Inowrocławiu.
Księgowi poznali już informacje na temat rejestrowania działalności gospodarczej, form opodatkowania, rodzajów umów, zasad rozwiązywania stosunku pracy, zasad obliczania wynagrodzeń, zasad prowadzenia KPIR.
Specjaliści do spraw  kadr i płac  dowiedzieli się  m.in.: jak należy obliczać składki ubezpieczeniowe, wynagrodzenie zasadnicze,  chorobowe, za urlop, PIT – 4R, PIT-40, PI-11,   poznali zasady obsługi programu Płatnik. Przyswoili wiedzę jak zawierać umowy o pracę, cywilnoprawne, jakie są  rodzaje urlopów przysługujących pracownikom zgodnie z zasadami prawa.
Operatorzy koparko-ładowarek, bo takie urządzenie wybrali sobie nasi beneficjenci, odbyli 18 godzin zajęć praktycznych. Na teorii poznali informacje dotyczące: silników, napędów, hydrauliki, elektrotechniki i DTRWszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości na szkoleniach. Przypominamy, że na koniec udziału  w szkoleniach  uczestników czekają egzaminy. Pozytywnie zdane egzaminy z pewnością  będą  udokumentowaniem zdobytej wiedzy i umiejętności, które mamy nadzieję będą stanowić nową perspektywę  w życiu każdego z uczestników projektu.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Poddziałanie 6.1.1 „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy”