Szkolenia informatyczne

28 sierpnia 2007

Trwa rekrutacja na szkolenia informatyczne

Od września br. Fundacja Ekspert-Kujawy w partnerstwie z lokalnymi sołtysami podejmie się realizacji szkoleń informatycznych, które obejmą grupę 80 beneficjentów. Osoby zainteresowane bezpłatną nauką obsługi komputera prosimy o kontakt.

Zapraszamy do udziału w szkoleniach mieszkańców następujących gmin:

– Gniewkowo – sołectwa: Więcławie, Szadłowice, Skalmierowice,
– Inowrocław – sołectwa: Jacewo, Krusza Duchowna,
– Złotniki Kujawskie – Jordanowo, Rucewko,
– Dąbrowa Biskupia – Pieranie, Konary, Radojewice.

Nasze szkolenia pod nazwą „Przenośny komputer i Internet na wsi” wpisują się w projekt Lokalnej Grupy Działania „Czarnoziem na Soli” „Świat technologii informatycznych to mój świat”. Proponujemy Państwu szkolenia podnoszące poziom wykształcenia do wymagań współczesności. Oferujemy innowacyjny sposób nauczania wspierający rozwój przedsiębiorczości i zatrudnienia.

Program nauczania obejmie takie zagadnienia jak:
– sprzęt komputerowy i peryferia,
– system operacyjny Windows,
– dokumenty tekstowe MS Word,
– arkusz kalkulacyjny MS Excel,
– Internet i poczta elektroniczna.

Warsztaty komputerowe opierać się będą na przekazaniu podstawowej wiedzy teoretycznej, niezbędnej do wykonywania operacji komputerowych, których przebieg i utrwalenie będzie się odbywało na każdych zajęciach pod okiem trenera. Co najważniejsze każdy uczestnik będzie pracować przy indywidualnym przenośnym komputerze z dostępem do Internetu. Dodatkowo uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne (dyskietki i płyty CD) oraz bezpłatny program Open Office.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Fundacją oraz sołtysami swoich miejscowości.