Oferta KIS

13 lutego 2012

Klub Integracji Społecznej funkcjonuje w Fundacji od 2007 roku, a inicjatywa ta zrodziła się wraz z projektem realizowanym w 2007 roku w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, który miał na celu zawodową i społeczną integrację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Fundacja podjęła się kontynuacji tej inicjatywy. W dniu dzisiejszym głównym celem KISu jest zrzeszanie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprzez oferowanie działań integracyjnych,  aktywizacyjnych, doradczych i szkoleniowych, mających pomóc wrócić wykluczonym na rynek pracy oraz zachęcić do czynnego uczestnictwa w życiu społecznym i lokalnym.

Fundacja Ekspert – Kujawy aktywnie współpracuje od 2008 roku z 12 Ośrodkami Pomocy Społecznej (z Inowrocławia, Kruszwicy, Janikowa, Strzelna, Gniewkowa, Dąbrowy Biskupiej, Jezior Wielkich, Rojewa, Złotnik Kujawskich, Dąbrowy oraz Pakości), realizując dla nich działania Klubu Integracji Społecznej w ramach projektów systemowych PO KL, Poddziałanie 7.1.1. W okresie 4 letniej pracy Klubu, zaktywizował on ponad 1200 osób, które mogły skorzystać z licznych działań motywacyjno – doradczych, integracyjnych oraz szkoleniowych.

Z roku na rok udoskonalamy ofertę skierowaną dla klientów Ośrodków Pomocy Społecznej, dlatego też zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług w zakresie realizacji następujących działań:

1.      KARIERA DROGĄ DO SUKCESU:

• Trening umiejętności społecznej – 25 h;
  • Warsztaty doradztwa zawodowego – 25 h;
  • Warsztat „Młodzież na rynku pracy” –  25 h;
  • Poradnictwo prawne – 25 h;
  • Warsztaty ABC Przedsiębiorczości – 25 h;
  • Rozmowy z doradca zawodowym –2 h na uczestnika;
  • Pośrednictwo pracy – 1 h na uczestnika;
  • Samopomocowe grup wsparcia uwzględniające różną tematykę – 36 h;

2.      ROZWÓJ OSOBISTY DROGA DO SUKCESU:

• Trening pamięci – 40 h;
  • Warsztaty wspierające rodzinę – 25 h;
  • Trening z zakresu relaksacji – 20 h;
  • Trening za zakresu autoprezentacji – 20 h;
  • Warsztat „Zostań wolontariuszem” – 20 h;
  • Warsztat „Wizerunek nowoczesnej kobiety w domu i pracy” – 15 h;
  • Warsztaty dla młodzieży „Profilaktyka uzależnień” – 25 h;
  • Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej – 10h;
  • Indywidualne konsultacje z psychologiem;
  • Aktywna Integracja – wyjazdy integracyjne m.in. do Myślęcinka, Poznania, Torunia, Gniezna, Ostrowa Lednickiego, Kórnika, Żnina, Biskupina, Wenecji, Solca Kujawskiego, Rogowa, wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy, wyjście do kina;

3.      NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ – JAK SOBIE Z NIĄ RADZIĆ?:

• Warsztaty psycho – edukacyjne – 25 h;
  • Warsztaty doradztwa zawodowego dla niepełnosprawnych – 25 h;
  • Samopomocowe grupy wsparcia dla niepełnosprawnych – 36 h;
  • Warsztat „Zostań wolontariuszem” – 20 h;

4.      NOWE KWALIFIKACJE – SZKOLENIA ZAWODOWE:

• ABC Komputera – 100 h;
  • Kurs komputerowy ECDL START – 130 h;
  • Nowoczesny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej – 60 h;
  • Pracownik administracyjno – biurowy – 120 h; !
  • Księgowy małej firmy – 120 h; !
  • Opiekunka osób starszych – 150 h; !
  • Pracownik małej gastronomii – 120 h; !
  • Florystyka i zdobienie przedmiotów – 120 h; !
  • Wizaż i zdobienie paznokci – 120 h; !
  • Kurs fryzjerski – 150 h;  !
  • Pracownik hurtowni z obsługą wózka jezdniowego – 120 h; !
  • Spawacz w metodzie 111 – 163 h;
  • Spawacz w metodzie 135 – 145 h;
  • Operator maszyn do prac ziemnych – 202 h;
  • Kurs prawo jazdy kat. B.

Informujemy, że jest możliwość indywidualnego doboru szkoleń i warsztatów, jak również możliwe są szkolenia dla pojedynczych osób. Zajęcia warsztatowe oraz szkoleniowe w większości odbywają się w siedzibie Fundacji Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu. Ilość godzin szkoleń może ulec zmianie w zależności od potrzeb beneficjenta (z wyłączeniem kursów spawacza, maszyn do prac ziemnych oraz prawo jazdy).

UWAGA! Szkolenia oznaczone ! posiadają Akredytację Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w zakresie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych