Przedsiębiorcy w ramach projektu „Młodzi, zdolni w swojej firmie”

10 lipca 2013

logo ciekaw. (kopiowanie).jpg
  Przedsiebiorcy w projekcie "Młodzi, zdolni w swojej firmie" 

Projekt realizowany jest od października 2011 roku i ma na celu udzielenia pomocy uczestnikom w odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej oraz kontynuowanie przez nich kariery zawodowej. Ofer owaliśmy następujące typy szkoleń:

  • z zakresu przedsiębiorczości
  • podstawy spółdzielczości socjalnej.

Każda z tych osób mogła skorzystać z doradztwa indywidualnego w zakresie prowadzenia działalności i tworzenia biznesplanów.

Ważnym aspektem tego projektu była możliwość uzyskania dotacji w wysokości do 40 000 zł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej wraz z szczegółowym przygotowaniem do jej otwarcia oraz wsparciem w pierwszym miesiącu jej funkcjonowania. Część uczestników wsparcia pomostowego finansowego przez 6 miesięcy w wysokości najniższego wynagrodzenia oraz doradztwa specjalistycznego.
Zajęcia odbywały się na terenie miast Konin i Gniezno.

Od momentu założenia działalności gospodarczej 23 uczestnikom minął już rok obligatoryjnego terminu prowadzenia działalności gospodarczej, nie mniej jednak w dalszym ciągu beneficjenci działają na rynku wielkopolskim. Gro przedsiębiorców rozwija się, zatrudnia pracowników. Życzymy powodzenia!
  Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego