Kwiat kobiecości oraz Magnolia

12 lipca 2013

logo ciekaw. (kopiowanie).jpg

Poznaj organizacje działające na rzecz kobiet z problemami ginekologicznymi.

 1.    Kwiat Kobiecości
Kwiat Kobiecości to Ogólnopolska Organizacja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, która działa od 2006 roku. Powstała z inicjatyw kobiet, które stoczyły walkę z tą chorobą
i wygrały. Zrzesza Ona wokół siebie wiele kobiet. Wśród nich są prawniczki, nauczycielki, przedstawicielki wolnych zawodów, kobiety biznesu, które mają w sobie siłę, ciepło, wsparcie oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym.Organizacja Kwiat Kobiecości działa na teranie całego kraju, jak również jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Raka Szyjki Macicy (ECCA).
Kwiat Kobiecości dodatkowo wspiera i jest organizatorem Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w Polsce, Ogólnopolskiej Konferencji Kobiet Przedsiębiorczych, Programie Profilaktyki Raka Szyjki Macicy – „STOP rakowi szyjki macicy”, Polce w Europie, Akademii Zdrowia i Urody, Mam Haka na Raka i wielu innych. Aby promować profilaktykę i efektywnie pomagać kobietom Kwiat Kobiecości prowadzi programy edukacyjne: Program Kobiety dla Kobiet – odbywa się ona na terenie całego kraju jego zadaniem jest zwiększenie świadomości i wiedzy kobiet na temat raka szyjki macicy; Program Młoda i Zdrowa – są to spotkania adresowane do młodzieży szkół gimnazjalnych i licealnych. Program jest świetną okazja do podjęcia dyskusji na temat zdrowia, poszerzeniu wiedzy o raku szyjki macicy i sposobach profilaktyki; Program Rozumni i Uważni – program skierowany do młodzieży studenckiej w celu przekazania informacji związanych z rakiem szyjki macicy oraz uświadomieniu młodym osobom w jaki sposób można tej chorobie zapobiec i w jaki sposób z nią walczyć  Akcja Święty Mikołaj – jest prowadzona w okresie przedświątecznym w oddziałach onkologicznych, chorujące kobiety otrzymują wsparcie, mały prezent i żywy dowód na to, że z rakiem można wygrać. Kwiat Kobiecości jest też organizatorem kampanii społecznej "Piękna bo zdrowa" z okazji polskich obchodów Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

2.    Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi "Magnolia"
Misją stowarzyszenia jest Wszechstronna pomoc kobietom w trakcie leczenia i po leczeniu onkologiczno-ginekologicznym i innych chorobach kobiecych.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego