Praca z pasją..

28 października 2013

logo ciekaw. (kopiowanie).jpg
Projekt"Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w powiecie gnieźnieńskim i wągrowieckim" opanował rynek w województwie wielkopolskim 

Głównym celem projektu jest podjęcie zatrudnienia przez 24 osoby zwolnione z pracy zamieszkujące w powiecie gnieźnieńskim lub wągrowieckim do 31.08.2014 r. oraz zwiększenie szans na znalezienie zatrudnienia 24 osób po zakończeniu realizacji projektu.

 W dwóch cyklach projektu jednorazową dotacje inwestycyjną otrzymały 23 osoby, które świadczą usługi w branżach,m.in. informatycznej, handlowej, związanej z mechanika samochodową, kosmetologią, rachunkowością,usługami budowlanymiitd.

Dziś przedstawimy sylwetke jednego z uczestników, który prowadzi firme związaną ze sprzedażą detaliczną artykułów używanych:

Sam o sobie mówi tak:

 Nazywam się Aleksander Rączkowski. Podstawowym motywem założenia działalności gospodarczej był brak pracy, pozostawałem osobą bezrobotną bez szans na zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. O możliwości ubiegania się o środki finansowe na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej dowiedziałem się z informacji otrzymanej z Waszej Fundacji.

Na rozwój działalności gospodarczej zakupiłem z pozyskanych środków:
– SAMOCHÓD
– PRZYCZEPE SAMOCHODOWĄ  
– PRZEPROWADZIŁEM REMONT POMIESZCZENIA WYKORZYSTYWANEGO W PROWADZONEJ DZIAŁALNOSCI
– ZAKUP TOWARÓW

Udział w projekcie pozwolił mi ponownie wejść na rynek pracy poprzez samozatrudnienie. Czynnikiem otwarcia działalności gospodarczej była także znajomość języka niemieckiego, co bardzo ułatwia nawiązywanie kontaktów z kontrahentami od których pozyskuje towar. Doświadczenie zawodowe, wiedza są dodatkowym kapitałem, który daje gwarancję powodzenia w realizacji zaplanowanego przedsięwzięcia.