Pasja i doświadczenie pomogły w wyborze branży

20 listopada 2013

logo ciekaw. (kopiowanie).jpg
Przedsiębiorca z pasją w ramach projektu "Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w powiecie gnieźnieńskim i wągrowieckim"

Dziś przedstawimy sylwetke jednego z uczestników projektu "Wsaprcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w powiecie gnieźnieńkim i wągrowieckim", który prowadzi firme związaną ze świadczeniem usług krawieckich. 
Pani Marlena Dutkiewicz to nietuzinkowa osobowość, a jednocześnie skromna i oddana w pełni swojej pasji. O swojej działalności mogłaby mówić bez końca…
Nazwa firmy: "Adelka" Pracownia Artystyczno Krawiecka w Wągrowcu
 
Motywem założenia działalności, była konieczność pracy w domu, a pasja i doświadczenie pomogły mi w wyborze branży – informuje Pani Marelna.
Dodatkowym bodźcem do stworzenia pracowni artystyczno – krawieckiej, jest duże zapotrzebowanie rynku na artykuły dekoracji wnętrz wykonywanych z tkanin, nadające wnętrzu indywidualny i niepowtarzalny charakter. Obserwuje się również duże zapotrzebowanie na produkty reklamowe, gadżety, ozdoby ubrań, mieszkań z motywami ludowymi, regionalnymi. 
Rosną oczekiwania rzetelnej  i miłej  obsługi klienta. Klient  pożąda  możliwości udziału w projektowaniu produktu, pod własne upodobania i gust, czego niestety nie może zagwarantować obecnie dostępny seryjny asortyment sklepowy.
O możliwości ubiegania się o środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej, dowiedziałam się z rzetelnie przygotowanej strony internetowej Fundacji Ekspert Kujawy. Pozyskana dotacja, pozwoliła mi na profesjonalne wyposażenie pracowni, co z domowych środków finansowych, było by niemożliwe.
 
Zakupione wyposażenie to:
– profesjonalna hafciarka komputerowa;
– renderka;
– mereżka;
– stół prasowalniczy;
– krajalnica tarczowa
– laptop;
– napownica kaletnicza;
– zestaw akcesoriów krawieckich.
 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego