Tak działają przedsiębiorcy

13 grudnia 2013

logo ciekaw. (kopiowanie).jpg
Przedsiębiorcy w ramach projektu "Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w powiecie gnieźnieńskim i wągrowieckim"

Dziś przedstawimy sylwetke jednego z uczestników projektu "Wsaprcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w powiecie gnieźnieńkim i wągrowieckim", który prowadzi firme związaną ze świadczeniem usług księgowych.
Nazwa firmy: Biuro Rachunkowe Małgorzata Pastucha
Wspomnienie Pani Małgorzaty….O możliwości ubiegania się o środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej dowiedziałam się na spotkaniu z przedstawicielami Fundacji Ekspert-Kujawy zorganizowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wągrowcu. Było ono zaaranżowane specjalnie dla osób pracujących razem ze mną w firmie, w której z dnia na dzień wszyscy straciliśmy pracę, ze względu na pożar przedsiębiorstwa. Na spotkaniu tym osoby pracujące w  Fundacji Ekspert – Kujawy przedstawili nam możliwości skorzystania z pomocy ze środków unijnych, między innymi na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wiem, iż nie byłam jedyną osobą uczestniczącą w tym spotkaniu, która dzięki pomocy Fundacji mogła skorzystać z różnych form dofinansowania.
Jak podkreśla Pani Małgorzata głównym motywem założenia własnej firmy była chęć stworzenia sobie stanowiska pracy. O otwarciu biura rachunkowego myślałam już od kilku lat. Jednakże posiadanie stałego miejsca pracy dawało mi bezpieczeństwo, z którego trudno mi było zrezygnować. Prowadzenie własnej działalności  daje również niepowtarzalną okazję elastycznego dysponowania swoim czasem pracy. W sytuacji, gdy pracuje się na etacie z reguły trzeba być w pracy w wyznaczonych godzinach, bez względu na to ile ma się zadań do wykonania w danym dniu. Własna działalność stworzyła mi możliwość dostosowania czasu pracy do ilości obowiązków, które z danym momencie są do wykonania. Mogę również pracować w domu, co w mojej sytuacji, matki samotnie wychowującej dziecko, jest szczególnie istotne.
 
Grawancją na sukces jest W ocenie Beneficjentki najważniejsza jest rzetelność. Jeśli jest się dobrym w tym co się robi klienci polecają ciebie dalej. Mam wrażenie, że w takim małym mieście jak Wągrowiec najlepszą reklamą jest rekomendacja zadowolonych klientów. Sama tego doświadczyłam. Mimo że nie miałam jeszcze czasu zająć się profesjonalną reklamą mojej firmy zgłaszają się do mnie nowe osoby, którym moje usługi zostały polecone przez obsługiwanych przeze mnie klientów.

Przedsmiotem działań Pani Małgorzaty są Kompleksowe usługi księgowo – kadrowe dla firm:

  • Mobilna księgowość  – dojazd do klienta po dokumenty, rozliczanie firmy w miejscu prowadzenia przez klienta działalności.
  • Dla rozpoczynających działalność –  pomoc w wypełnianiu formularzy rejestracyjnych, wybór optymalnej formy opodatkowania.
  • Prowadzenie pełnej księgowości – spółek z o.o. firm, które na mocy ustawy są zobowiązane do prowadzenia pełnych ksiąg.
  • Prowadzenie KPiR lub ryczałtu – osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą,
  • Obsługa kadrowo-płacowa – kompleksowa obsługa i doradztwo w zakresie zatrudniania pracowników.
  • Rozliczenie roczne osób fizycznych – PIT-36, PIT-36L PIT-37 oraz PIT-28 i VZM.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego