Rozpoczeto ostatnie zajęcia w projekcie!!!

29 stycznia 2014

Image
Uczestnicy  "Klubu Integracji Społecznej moją szansą na aktywność" rozpoczęli warsztaty z zakresu aktywnego poszukiwania pracy

Osoby uczestniczące w projekcie "Klub Integracji Społecznej moją szansą na aktywność"  rozpoczęli ostatnią formę wsparcia przewidzianą dla nich w ramach w/w projektu.
Od dnia 29 stycznia 2014 roku 3 grupy uczestników uczestniczą w warsztatach z zakresu technik "Aktywnego poszukiwania pracy" . W podziale na dwie grupy zdobywają umiejętność poruszania się po rynku pracy. Podczas trzydniowych warsztatów grupy dowiedzą się jak skutecznie poszukiwać pracy, jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej oraz w jaki sposó tworzyć dokumenty aplikacyjne (CV, list motywacyjny).  Poznają także możliwość podjęcia pracy w nowych, elastycznych i alternatywnych formach.
 Zajęcia mają na celu zwiększenie aktywności uczestników w zakresie poruszania się po rynku pracy.
Ponadto każdy z uczestników odbywa indywidualne spotkanie z pośrednikiem pracy.  Celem rozmowy jest zwiększenie motywacji beneficjentów do poszukiwania pracy po zakończonych szkoleniach zawodowych, w kórych brali udział. Podczas rozmowy każdy miał możliwość skorzystania z porad w zakresie tworzenia własnych dokumentów aplikacyjnych.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego