Ruszył I cykl projektu „Nowe kwalifikacje na Kujawach i Pałukach

26 lutego 2009

W dniach 23 i 24 lutego 2009 roku, odbyły się spotkania informacyjne dla przyszłych Beneficjentów projektu "Nowe kwalifikacje na Kujawach i Pałukach".

W dniu 23.02.2009 roku, w siedzibie Fundacji Ekspert – Kujawy, gościlismy osoby, które wyraziły chęć udziału w działaniach realizowanych w Inowrocławiu i dostarczyły do 20 lutego, do siedziby Fundacji, ankiety zgłoszeniowe do projektu. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W I cyklu projektu w Inowrocławiu, udało sie zrekrutować grupy do następujących szkoleń: dwa szkolenia Florystyka i zdobienie przedmiotów, Wizaż i zdobienie paznokci, Spawacz w metodzie 111, Spawacz w metodzie 135, Sprzedawca hurtowni z obsługą komputera i kasy fiskalnej.
Z kolei w dniu 24.02.2009 roku, w siedzibie Urzedu Miasta w Żninie, gościliśmy osoby, które wyraziły chęć udziału w działaniach realizowanych w Żninie i dostarczyły do 20 lutego, do Miejskiego Zespołu Oświaty w Żninie, ankiety zgłoszeniowe do projektu. Frekwencja spotkania przeszla nasze najśmielsze oczekiwania – co jest dowodem na zasadność podjętych działań projektowych. Niestety, z przyczyn organizacyjnych, wynikających z ograniczonej liczby miejsc w I cyklu, nie wszystkim osobom udało się zakwalifikować do tegoż cyklu. Niemniej, osoby te zostały zaproszone do udziału w kolejnym cyklu, do którego nabór rozpocznie się w miesiącu maju. W I cyklu projektu w Żninie, udało się zrekrutować grupy do następujących szkoleń: Florystyka i zdobienie przedmiotów, Wizaż i zdobienie paznokci, Sprzedawca hurtowni z obsługą komputera i kasy fiskalnej, Spawacz w metodzie 135, Obsługa wózków widłowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w Żninie, które znajdziecie Państwo w galerii zdjęć z projektu

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 6.1.1 „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy”, współfinansowany przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.