8 kwietnia 2009

Celem ogólnym naszego projektu jest wspieranie istniejących małych i średnich przedsiębiorstw w dostępie do zewnętrznych źródeł finansowania oraz udzielenie im wsparcia doradczego w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa, a także wsparcie osób rozpoczynających działalność gospodarczą poprzez organizowanie szkoleń i doradztwo.

Zakres rzeczowy zadania polega na prowadzeniu działań informacyjnych i doradczych dla lokalnych przedsiębiorców i kandydatów na przedsiębiorców, głównie w zakresie pozyskiwania środków na rozwój przedsiębiorstwa oraz prowadzeniu szkoleń z zakresu obsługi komputera dla przedsiębiorców nie posiadających tych niezbędnych w dzisiejszych czasach umiejętności.

W ramach projektu działa punkt informacyjny oraz organizowane będą spotkania informacyjne dla potencjalnych oraz już działających przedsiębiorców.

Spotkania informacyjne dla przedsiębiorców pomogą w identyfikacji źródeł finansowania projektu – wskażemy z jakich programów można finansować dany projekt, kiedy można rozpocząć daną inwestycję, nasi konsultanci podpowiedzą jaką dokumentację techniczną należy posiadać już na poziomie składania aplikacji, pomogą w dokonaniu analiz ekonomicznych, prawnych i innych, których wykonanie jest konieczne, aby zwiększyć swoje szansę w pozyskaniu dofinansowania, głównie ze środków UE.

Projekt współfinansowany z budżetu Prezydenta Miasta Inowrocławia na realizację zadania publicznego w zakresie działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości w 2009r.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.03.2009 do 31.09.2009.

Szczegółowe informacje:
Fundacja Ekspert-Kujawy