Przedszkolaki w Biskupinie i Wenecji

7 lipca 2009

Dnia 2 lipca Fundacja Ekspert-Kujawy wspólnie z Krainą Zabawy i Twórczego Rozwoju zoorganizowała wyjazd edukacyjny dla uczestników projektu "Świadomy rodzic to twórcze dziecko"

W okresie od marca do lipca 2009 roku Fundacja Ekspert – Kujawy jest realizatorem projektu „Świadomy rodzic to twórcze dziecko”. Projekt skierowany jest do mieszkańców gminy Pakość, głównie nieaktywnych zawodowo i ich dzieci. W ramach projektu Fundacja Ekspert – Kujawy zorganizowała dla przedszkolaków wyjazd edukacyjny do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji oraz do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Uczestnicy wyjazdu mogli dokładnie przyjrzeć się wystawionym eksponatom (wagony i lokomotywy wąskotorowe, które były używane w czasach dawniejszych). Wystawiony w muzeum wagon pocztowy pełni funkcję sklepiku z pamiątkowymi pocztówkami. A w ekspozycji znajdują się także urządzenia techniczne, używane dawniej na liniach kolei wąskotorowych – m.in. obrotnica, budka dróżnika czy żuraw wodny dla parowozów. Popularność Muzeum była jednym z powodów wznowienia kursów Żnińskiej Kolei Dojazdowej, z której skorzystali uczestnicy projektu i kolejką wąskotorową z Wenecji przenieśli się do Biskupina. W Biskupinie uczestnicy zwiedzili Biskupińskie Muzeum i wzięli udział w lekcjach muzealnych (lepienie naczyń, wyrób paciorków, tkanie i przędzenie, życie codzienne mieszkańców Biskupina i innych).

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z wyjazdu