Wycieczka szkoleniowa do Trójmiasta

11 sierpnia 2009

We czwartek, 6 sierpnia 2009 grupa dzieci i młodzieży z sołectwa Jaksice, wyjechała na drugą  z zaplanowanych dla nich w ramach projektu  wycieczek szkoleniowych.

We czwartek, 6 sierpnia 2009 grupa dzieci i młodzieży z sołectwa Jaksice, wyjechała na drugą  z zaplanowanych dla nich w ramach projektu  wycieczek szkoleniowych. Program wycieczki przewidywał odwiedziny Trójmiasta

Wczesnym rankiem uczestnicy zebrali się pod świetlicą środowiskową w Jaksicach, aby autokarem wraz z przewodniczką, a zarazem koordynatorką lokalną wybrać się na północ Polski. Zwiedzanie Trójmiasta rozpoczęło się od Westerplatte, gdzie przy Pomniku Obrońców Wybrzeża młodzież miała możliwość zapoznać się z historią pierwszych II wojny światowej.  Kolejne miejsca jakie odwiedzili uczestnicy wycieczki to Stare Miasto Gdańska, Dwór Artusa, rynek oraz liczne bezcenne zabytki starówki. Odwiedziliśmy także Gdynię, Skwer Kościuszki, gdzie mieliśmy okazję podziwiać statki marynarki wojennej. Zakończenie wycieczki miało miejsce na plaży w Gdyni, gdzie wspólnym zabawom i kąpielą nie było końca.

Pamiątkowe zdjęcia z wycieczki szkoleniowej,  przy Fontannie Neptuna, nad zatoką Gdańską, oraz na starym mieście można obejrzeć w galerii zdjęć.


Projekt „Wspólna inicjatywa” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, poddziałanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.