Konferencja inaugurująca projekt „Kujawskie Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej”

26 października 2009

W dniu 23 października odbyła się konferencja informacyjna dla studentów, absolwentów i przedsiębiorców.

Konferencja odbyła się w auli Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Wydziału Zarządzania w Inowrocławiu i miała na celu zapoznanie z ideą projektu Kujawskie Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej. Głównym organizatorem niniejszego spotkania była WSG.

Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać prelekcji Dyrektora Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości WSG, Pana Radosława Ratajczaka, na temat działalności Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, a w szczególności dowiedzieć się, czym jest AIP, jak założyć firmę pod szyldem AIP, oraz jakie korzyści niesie za sobą ta forma działalności gospodarczej.
Ponad to, wykład wygłosił Pan Paweł Biały, specjalista do spraw realizacji projektów WSG, który przybliżał sens rozwijania się przedsiębiorczości akademickiej, ukazywał jej szanse i bariery, jakie stoją na drodze jej rozwoju.

Mimo dość późnej pory spotkania, konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród studentów, którzy wynieśli z niej nie tylko wiedzę o samym projekcie i inicjatywie AIP, ale również różnorodne gadżety informacyjne.

Zapraszamy do galerii zdjęć z konferencji.