Sportowe zmagania w DPS w Kawęczynie

2 czerwca 2010

W ubiegłym tygodniu, tj. 27 i 28.05.2010 roku, w Domu Pomocy Społecznej w Kawęczynie, w ramach projektu „Jesteśmy tacy sami” odbyły się zawody sportowe dla podopiecznych DPS w Kawęczynie, Parchaniu, Ludzisku, Warzynie i Siemionkach.

Organizatorem uroczystości byli realizatorzy niniejszego projektu – Fundacja Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu oraz Dom Pomocy w Kawęczynie.

– Mimo obaw, dzień przywitał nas piękną pogodą, dzięki czemu większość z zaplanowanych konkurencji odbyła się w plenerze. Na sportowców czekało wiele konkurencji, między innymi rzut piłką lekarską w kręgle, rzut piłeczką tenisową w punktowane pola bramki, slalom z piłką, czy jazda rowerkiem rehabilitacyjnym na czas. – mówi Jolanta Woźnica, dyrektor Fundacji ekspert – Kujawy.

Spartakiada połączona była z licznymi zabawami taneczno – ruchowymi oraz poczęstunkiem na świeżym powietrzu. Aby oddać w pełni ducha sportowej rywalizacji, na zwycięzców czekało podium oraz pamiątkowe medale. Ale nie tylko podopieczni domów pomocy społecznej zmagali się w konkurencjach sportowych.

– Ku uciesze uczestników spartakiady, również zaproszeni goście, w tym pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu, pracownicy Fundacji Ekspert – Kujawy oraz pracownicy i wolontariusze z okolicznych domów pomocy społecznej, wykazali się sprawnością fizyczną oraz umiejętnością dobrej zabawy, biorąc udział w jednej z konkurencji – dodaje Alicja Aleksander, kierownik Domu Pomocy Społecznej w Kawęczynie.

Na słowa uznania zasługują pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Kawęczynie z Panią Alicją Aleksander na czele, którzy dołożyli wszelkich starań, aby uroczystość przebiegała sprawnie i przyniosła jak najwięcej radości tym, dla których została zorganizowana – niepełnosprawnym mieszkańcom domów pomocy społecznej.

Zapraszamy do galerii zdjęć z projektu!

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Poddziałanie 7.3 „Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji”.