Ruszyły kolonie dla dzieci organizowane przez Urząd Miejski w Żninie.

6 lipca 2011

We wtorek (5 lipca 2011 roku) oraz w środę (6 lipca  2011 roku) ok. 200 dzieci odwiedziło Inowrocław – ale uwaga – to dopiero początek 🙂

Fundacja Ekspert-Kujawy zaangażowała się  w organizację kolonii na terenie Inowrocławia – Fundacyjni Wolontariusze będą pełnili w trakcie wakacji funkcję przewodników po naszym pięknym mieście.

Do tej pory gościliśmy dwie grupy dzieci, a przed nami jeszcze kilkanaście takich grup.

Aby umilić najmłodszym czas i jak najlepiej zaprezentować Inowrocław, w programie kolonii przewidziano szereg atrakcii.

Jedną z atrakcji będzie Muzeum Kopalni Soli, w którym można podziwiać fragmenty kopalni soli oraz uczestniczyć w seansie multimedialnym, na temat dawnych sposobów wydobywaia soli w Inowrocławiu. Odwiedzaną przez grupy inowrocławską ciekawostką będzie Fontanna na rynku z podświetleniem LED, która „tańczy” w rytm muzyki, natomiast dla spragnionych hitów kinowych, organizowane będą seansy w inowrocławskim kinie „Kinomax”

Główną atrakcją kolonijnych turnusów będą inowrocławskie Solanki. Dzieci będą podziwiały panoramę Parku Solankowego oraz części miasta z tarasu widokowego, znajdującego się na  całej długości inowrocławskiej tężni. Nasi koloniści będą mieli również okazję do czynnego wypoczynku, ponieważ do dyspozycji dzieci  będzie siłownia terenowa, tory do gry w minigolfa oraz kręgle.

Niemniej, jedną z największych atrakcji dla najmłodszych będzie wizyta w parku linowym, w którym dzieci mogą spróbować swoich sił w wykonywaniu niemalże akrobatycznych zadań, na kilku trasach, o różnorodnym poziomie trudności.

Do końca lipca z kolonii organizowanych i fundowanych przez władze Żnina skorzysta ok. 1200 dzieci i  młodzieży, którym towarzyszyli będą wolontariusze z Fundacji Ekspert – Kujawy.

Zapraszamy do galerii!