Śladami przygód uczestników półkoloni „Poszukiwacze skarbów”

10 lipca 2012

Aktywne półkolonie dla dzieci organizowane przez Gminę w Żninie w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie urokliwych miejscach Inowrocławia

Czas wakacji to magiczny czas, który chcielibyśmy żeby nigdy się nie skończył… Nasza półkolonia to spotkanie z wyobraźnią,przez którą pracownicy Fundacji Ekspert-Kujawy prowadzą grupy dzieci.

W terminie 03-26.07.2012 r. dzieci z terenu Gminy Żnin odwiedzą Inowrocław w ramach półkolonii "Poszukiwacze skarbów" organizowanych przez Gminę w Żninie w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie.
Obecnie w dniu 03.07.2012 r. dzieci wraz z opiekunami zapoznały się z tajnikami Wystawy Solnej w Inowrocławiu, która mieści się w podziemiach inowrocławskiego Teatru. Na całość wystawy składa się kilka sal, w których podziwiać maluchy mogły m.in. replikę saliny średniowiecznej, kapliczkę górniczą z krzyżem wyrzeźbionym w soli, chodnik z wagonikami i drabiną pokrytą zaciekami solnymi, salę multimedialną, odtworzoną warzelnię, natrysk chodnikowy, sprzęt oraz ubiór górników. Nie da sie ukryć, iż widowiskowe dla dzieci były ściany pokryte solą pochodzącą z kopalni w Wieliczce, Kłodawy oraz z różnych części świata.
Kolejnym miejscem, które odwiedziły była wystawa archeologiczna w Inowrocławiu pn. „Askaukalis Inowrocław” w dniu 04.07.2012 r. Wystawa archeologiczna mieści się w samodzielnej części kamienicy, gdzie znajdują się: sala wystaw czasowych oray sale twórecze. Dzieci mogły zachwycać się nie tylko eksponatami umiejscowionymi w w/w salach, ale równieŻ wystawą malarstwa oraz fotografii.
Kto w przyszłości z kolonistów chce zostać Strażakiem na pewno znalazł coś dla siebie w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Inowrocławiu Państwowej Straży Pożarnej. Dowódca JRG nr 2 – Pan Stanisław Orzeł wyczerpująco odpowiadał na trudne pytania maluchów.
Życzymy radosnych chwil oraz moc atrkacji w dalszej wędrówce po urokliwym Inowrocławiu. Smile