7 lutego 2007

Wizyta Wolontariuszy z Austrii

Wolontariusze przebywają od listopada w Bydgoszczy, w  Fundacji "Wiatrak", Centrum Kultury Katolickiej w Bydgoszczy.

Na zaproszenie Fundacji Ekspert – Kujawy w ramach w współpracy z Fundacją "Wiatrak" najbliższe 2 dni (8 i 9 lutego 2007 roku) spędzą oni w Inowrocławiu.

W ramach wizyty odbędą się spotkania poświęcone:

– Wolontariatowi Europejskiemu (założeniom wolontariatu, możliwością wyjazdu za granicę w ramach PROGRAMU MŁODZEŻ)

– spotkania poświęcone organizowanym przez Wolontariuszy w Bydgoszczy Mistrzostwom Pamięci ( www.mistrzostwapamieci.pl)

W planach wizyty znajduje się także:

–spotkanie z władzami miasta

– zwiedzanie Inowrocławia

– zwiedzanie Muzeum im. Jana Kasprowicza.

Wizytaw Fundacji będzie poświęcona także poznaniu zasad organizacji wolontariatu europejskiego w celu przygotowania w najbliższej przyszłości wniosku o przyjęcie wolontariuszy przez Fundację Ekspert – Kujawy oraz wysyłania wolontariuszy do innych państw.

Już wkrótce zamieścimy relację z pobytu wolontariuszy.