Z czym kojarzy się liczba 966?

18 maja 2016

Chyba każdy z nas odpowie bezbłędnie – z Chrztem Polski. Dlaczego tak dobrze kojarzymy tą datę??? Ponieważ w tym roku przypada 1050 rocznica Chrztu Polski. Z tej okazji w całym kraju odbywa się szereg imprez, ale na tle innych miast to Gniewkowo zasługuje na największe uznanie. Dzięki inicjatywie władz miasta, rocznica chrystianizacji ziem polskich została połączona z pasją biegania, dzięki czemu powstała wspaniała, medialna i niepowtarzalna, na skalę ogólnokrajową, impreza. Od 17 do 21 maja br. realizowana jest najdłuższa sztafeta w Polsce. Grupa ponad 3 tys. uczestników pokona łączny dystans 966 km przez 4,5 doby! Każdy z uczestników sztafety pokonuje 305m, biegnąć wokół płyty rynku.

Wśród tej licznej grupy biegaczy (ponad 3 tys. osób w ciągu 4,5 doby) nie zabrakło reprezentantów naszej Fundacji – aż 6 pracowników i współpracowników Fundacji włączyło się w sztafetę. Jest nam niezmiernie miło, że mamy w swoim gronie osoby chętne do uczestniczenia w akcjach społecznych, dlatego składamy serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie Fundacji Ekspert – Kujawy, a jednocześnie gratulujemy zapału: Kamilli (nr startowy 9), Jarka (nr startowy 10), Marcina (nr startowy 11), Igi (nr startowy 12), Natalii (nr startowy 13) i Mileny (nr startowy 14). JESTEŚMY Z WAS DUMNI!

Poniżej załączamy kilka fotek z BIEGU 966. Więcej na profilu facebook!

received_10207420782732716a