Akcja „Basiowe marzenia do spełnienia” już za nami!

1 sierpnia 2016

Jeszcze nie ochłonęliśmy po wczorajszej akcji charytatywnej „Basiowe marzenia do spełnienia”! Sami nie wiemy od czego zacząć, aby opisać wszystko, co działo się w niedzielne popołudnie i wieczór na Łabiszyńskiej Wyspie.

Zaczniemy od tego co najważniejsze – od kwoty, którą zebraliśmy!
Dzięki wielkim sercom uczestników akcji, w większości mieszkańcom gminy Łabiszyn, udało nam się zebrać aż 7 173,38 zł!!! To ogromna kwota, za którą serdecznie dziękujemy!!!

A teraz spróbujmy ubrać w słowa wczorajszy dzień.

Akcja „Basiowe marzenia do spełnienia” miała na celu przeprowadzenie zbiórki publicznej na rzecz 29 – letniej Basi, mieszkanki Nowego Dąbia (gmina Łabiszyn), u której zdiagnozowano raka w grudniu ubiegłego roku. Basia została poddana radioterapii, która nie przyniosła jednak zamierzonych efektów, dlatego podjęła starania o dodatkowe leczenie w Berlinie.

Impreza rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 14:00 koncertem zespołu rockowego CORR z Inowrocławia. Następnie na scenie pojawiły się instruktorki zumby: Fit&Dance Paulina Kluczyńska i Magdalena Adamowska, które porwały do tańca uczestników akcji i imprezową maskotkę. Kolejny koncert rozpoczął się o godzinie 17:00 – sceną zawładnął zespół szantowy Majtki Bosmana, który dodatkowo bawił zgromadzonych pod sceną dowcipami. Po szantach przyszła pora na dobrego bluesa – na scenie pojawił się Zespół Stara Szkoła.

Ale to nie wszystko, na co mogli liczyć uczestnicy wczorajszej akcji. Od godziny 14:00 do 20:30, na zgromadzonych czekały stoiska kosmetyczne Cosinus Inowrocław, w których można było skorzystać z zabiegów kosmetycznych. Tuż przy stoiskach COSINUSA znajdował się punkt kulturalny, w którym można była zakupić książki Pana Waldemara Więckiewicza, mieszkańca gminy Łabiszyn, prozaika, który zadebiutował w 2014 roku, wydając dwie książki ze zbiorem opowiadań wspominkowych („Między lasem, a rzeką”, „Dwie ulice na krzyż”), które przenoszą nas w lata 50 – te i 60 – te XX wieku. Przy wejściu na Łabiszyńską Wyspę ulokowany był punkt loterii fantowej Fundacja Ekspert-Kujawy, w ramach której wygrać można było mnóstwo ciekawych przedmiotów i voucherów (od waty cukrowej, lodów, zapiekanek, po apaszki, kosmetyki, przedmioty hand made, czy mikser). Przy loterii umiejscowione były STOISKA ZDROWOTNE FUNDACJI EKSPERT – KUJAWY, gdzie można było zmierzyć sobie poziom ciśnienia krwi, a także zmierzyć poziom cukru we krwi. Przyszłe mamy miały możliwość zasięgnąć informacji przy stoisku szkoły rodzenia Fundacja Medius.

W głębi wyspy, przy samej scenie, można było znaleźć punkt fotobudki – Photo In The Box – fotobudka na imprezę, w którym można było wykonać sobie pamiątkowe fotografie z kolorowymi akcesoriami. Nie można zapomnieć o stole wiejskim, który przygotowały KGW z terenu gminy Łabiszyn oraz o degustacji zupy rybnej przygotowanej przez delikatesy GOLD FISH z Łabiszyna. Na najmłodszych czekał dmuchany plac zabaw, stoiska z watą cukrową, animacje prowadzone przez Łabiszyńska Aktywna Młodzież oraz kosmetyczki z COSINUS INOWROCŁAW. Niespodziewaną atrakcją była grupa motocyklistów, którzy umożliwili wykonywanie zdjęć z ich motocyklami. Nie można też zapomnieć o wypożyczalni sprzętu wodnego, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem oraz MASKOTCE, która zabawiała gości Łabiszyńskiej Wyspy.

W akcję zaangażowało się ponad 30 wolontariuszy z terenu powiatu inowrocławskiego, mogileńskiego, żnińskiego i bydgoskiego – wielu z nich nie znało wcześniej Basi, a udział w akcji był ich potrzebą serca.

Akcja „Basiowe marzenia do spełnienia” nie doszłaby do skutku, gdyby nie zaangażowanie szeregu instytucji, przedsiębiorstw i osób prywatnych, którym składamy serdeczne podziękowania za:
WSPARCIE ORGANIZACYJNE:
– Gminie Łabiszyn
– Łabiszyńskiej Aktywnej Młodzieży
– Łabiszyńskiemu Domowi Kultury
– Radiu Żnin FM
– Gazecie Pomorskiej
– Lokalnej Grupie Działania „Pałuki wspólna sprawa”
– Polskiemu Związkowi Wędkarstwa
– grupie wolontariuszy zaangażowanych w akcję

PRZEKAZANIE FANTÓW NA LOTERIĘ FANTOWĄ:
– Butikowi „Modna Polka” z Inowrocławia
– Witrynie internetowej „Zdrowo to i owo”
– Pracowni sukien ślubnym „Magola” z Inowrocławia
– Lodziarni „Smak dzieciństwa” z Łabiszyna
– Państwu Mróz ze stoiska z watą cukrową
– Restauracji „Don Pueblo” z Łabiszyna
– MolskiFun z Łabiszyna
– „Matrex Meble” z Łabiszyna
– Agnieszce Hołodniak z Inowrocławia
– Kindze i Michałowi Osowieckim z Poznania
– Witrynie internetowej „Igła, nitka i Lidka”
– Spółdzielni Socjalnej „Twoje Smaki”
– Bankowi BGŻ BNP Paribas S.A
– Magdalenie Hajka
– MS Meble z Inowrocławia
– Witrynie internetowej „Manufaktura Fanaberii”
– Vanila SPA w Toruniu
– „Sapientia” Joanna Kuta z Inowrocławia
– Bogusi Lewandowskiej
– Anecie Jabłońskiej
– Jadwidze Jabłońskiej
– Michałowi Walczakowi

UŚWIETNIENIE IMPREZY:
– Łabiszyńskiej Aktywnej Młodzieży
– Delikatesom Rybnym GOLD Fish z Łabiszyna
– KGW z gminy Łabiszyn
– instruktorkom zumby Paulinie Kluczyńskiej i Magdalenie Adamowskiej
– Zespołowi CORR z Inowrocławia
– Zespołowi STARA SZKOŁA z Inowrocławia
– Zespołowi MAJTKI BOSMANA z Wałcza
– Fotobudce
– Fundacji Medius z Inowrocławia
– Waldemarowi Więckiewiczowi
– kosmetyczkom z Cosinus Inowrocław
– pielęgniarkom zaprzyjaźnionym z Fundacją Ekspert – Kujawy

Zapraszamy do galerii zdjęć z imprezy!

Basiowe marzenia do spełnienia (3)