Aplikacje internetowe bez tajemnic

30 listopada 2021

Współcześni seniorzy, starając się nadążyć za rozwojem technologicznym i idącym za nim rozwojem społeczeństwa informacyjnego, coraz śmielej sięgają po nowoczesne technologie, chociażby smartfony i tablety. Co ważne, dostrzegają nie tylko rozrywkowe strony internetu i sprzętu IT, ale widzą w nich również szansę na poprawę swojego codziennego funkcjonowania.  Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Spółdzielnię Socjalną Help z Inowrocławia, grupa kilkudziesięciu seniorów z Inowrocławia, w tym słuchaczy działającego przy Fundacji Ekspert – Kujawy Uniwersytetu III wieku, którzy na co dzień aktywnie korzystają z dobrodziejstw internetu, ma możliwość zagłębić się w tajniki obsługi aplikacji związanych ze zdrowiem i kondycją.

Uczestnicy projektu „Nowoczesne technologie dla zdrowia i kondycji seniorów” uczestniczą  w kilkunastu warsztatach, podczas których poznają różnego rodzaju darmowe aplikacje Internetowe, z których można korzystać przy użyciu smartfonu i tabletu. Do tej pory udało im się założyć profile zaufane, poznać Internetowe Konto Pacjenta, aplikacje związane z pierwszą pomocą przedmedyczną, aktywnością sportową w różnych dziedzinach, czy ćwiczeniem pamięci. Ponadto, podczas dodatkowych spotkań animacyjnych, uczą się korzystania ze sklepów internetowych i portali ogłoszeniowych, zdalnych usług kurierskich, aplikacji podróżniczych, czy rozrywkowych

Celem projektu jest nie tylko zwiększenie wiedzy i umiejętności seniorów w powyższym zakresie, ale również zwiększenie ich bezpieczeństwa w życiu codziennym, bowiem dziesięciu seniorów, którzy na co dzień zamieszkują samotnie i cierpią na choroby przewlekłe, otrzymało od nas tzw. bransoletki życia, wraz z usługą teleopieki. Dzięki temu mają szansę otrzymać szybką pomoc w sytuacji zagrażającej ich zdrowiu lub życiu.

Projekt dofinansowany jest z budżetu państwa ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni +” na lata 2021-2025, a jego zakończenie przypada na 31 grudnia br.