Drzwi Otwarte Klubu Integracji Społecznej już za nami!

23 września 2010

W dniu dzisiejszym Fundacja prezentowała dokonania aktywnie działającego od 2007 roku Klubu Integracji Społecznej.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej, stowarzyszeń (w tym Klub Pacjenta "Przystań Nadziei" z Inowrocławia oraz Stowarzyszenie Agravka z Poznania), a także Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocłwiu.

Zgromadzonych powitała Jolanta Woźnica – Dyrektor Fundacji. Prelekcję na temat działalności Fundaji Ekspert – Kujawy wygłosiła Anna Białka, prowadząca Centrum Szkoleniowe. Przybliżyła ona zgromadzonym główne założenia oraz kierunki niesionego przez Fundację wsparcia dla odrębnych grup docelowych. Zgromadzeni poznali również historię Klubu Integracji Społecznej, specyfikę jego działań, formy wsparcia i jego dokonania na przełomie lat 2007 – 2010. Prelekcję na ten temat wygłosiła Dorota Rąblewska – Kierownik KIS.

Kolejnym elementem forum była możliwość spotkania się z uczestnikami szkoleń zawodowych realizowanych przez Fundację. Zaproszeni goście odwiedzili kurs "Wizażu i zdobienia paznokci", kurs "Pracownik administracyjno – biurowy", kurs "Nowoczesny sprzedawca z obsługą kas fiskalnych", kurs "Florystyka i zdobienie przedmiotów" oraz "Kurs fryzjerski". Mieli okazję porozmawiać z uczestnikami i poznać ich opinię na temat jakości realizowanych szkoleń.

Następnie zgromadzeni udali się na wizytę studyjną do Pakości, aby spotkać się z aktywnymi mieszkankami Pakości, które przy wsparciu Fundacji Ekspert – Kujawy podjęły walkę z wykluczeniem społecznym, przygotowując się do otwarcia pierwszej spółdzielni socjalnej pod szyldem Fundacji Ekspert – Kujawy. Wizyta studyjna  połączona była z pokazem oferowanych wyrobów („Zioła Spokój Mnicha”, „Pierniki Św. Franciszka”, „Kwiatki Św. Franciszka”, „Kasztany Św. Klary”, „Kawa po franciszkańsku”) oraz z promocją zabytków Pakości (Kalwaria Pakoska). Uczestnicy Drzwi Otwartych mogli nabyć oferowane przez mieszkanki Pakości wyroby.

Po powrocie do Fundacji była okazja do wymiany doświadczeń na temat ekonomii społecznej w regionie i możliwości wspierania tego typu aktywności wśród wykluczonych społecznie.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ FORUM.

Drzwi Otwarte „Klubu Integracji Społecznej” odbywają się w ramach
I Kujawsko – Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej