Europejscy wolontariusze

12 lutego 2007

Wolontariat Europejski zawitał do Inowrocławia

Judith Szelestey oraz  Joachim Thaler to dwójka wolontariuszy z Austrii, którzy w dniach 8 i 9 lutego 2007 roku na zaproszenie Fundacji Ekspert – Kujawy gościli w Inowrocławiu.

Wolontariusze przyjechali do Inowrocławia z Bydgoszczy, z Fundacji Wiatrak, gdzie od września 2006 roku przebywają w ramach Wolontariatu Europejskiego. 

Judith i Joachim wzięli udział w kilku spotkaniach z uczestnikami szkoleń, jakie prowadzone są w Fundacji, opowiadali o swojej pracy w Fundacji Wiatrak oraz o swoich planach. Mogliśmy dowiedzieć się też wielu informacji cennych związanych z edukacją w Austrii, w tym o problemach młodzieży w wejściu na rynek pracy. 

Wizyta w Inowrocławiu to także spotkania z młodzieżą, z kilku sekcji prowadzonych przez Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych Alpin –eXtrem. W czwartkowy wieczór wspólnie z naszymi gośćmi odwiedziliśmy bowiem dwie prowadzone przez Stowarzyszenie sekcji sportowych (Capoeira oraz Break dance & Electric Boogie). 

W drugim dniu spotkania wolontariusze wzięli udział w zajęciach z Florystyki prowadzonych w ramach projektu przez Fundacje Ekspert – Kujawy, zwiedzali Inowrocław oraz wzięli udział w spotkaniu z Wice prezydentem Miasta Panem Wojciechem Piniewskim. 

W trakcie spotkań Joachim przedstawił także projekt, który przygotował w trakcie swojego pobytu w Fundacji Wiatrak. Już 24 lutego 2007 roku w Bydgoszczy odbędą się bowiem pierwsze w Polsce Mistrzostwa Pamięci (www.mistrzostwapamieci.pl)

Mieliśmy okazję przekonać się jakie możliwości w zapamiętywaniu posiada Joachim (trzy- krotny brązowy medalista mistrzostw świata w zapamiętywaniu).  

Fundacja Dziękuje za pomoc w przygotowaniu wizyty ; 

Panu Wojciechowi Piniewskiemi – wice-prezydentowi Inowrocławia.

Dyrekcji Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu,

Pani Marii Tonder z Klubu Pacjenta „Przystań Nadziei” w Inowrocławiu

Panu Marcinowi Kulcentemu ze Stowarzyszenia alpinie-eXtrem  

Zapraszamy do galerii zdjęć z pobytu wolontariuszy w Fundacji Ekspert – Kujawy.