Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw

21 września 2011

Już teraz zapoznaj się z harmonogramem wydarzeń w Twoim mieście i regionie!
UDZIAŁ W ORGANIZAOWANYCH SZKOLENIACH/WARSZTATACH/KONSULTACJACH JEST BEZPŁATNY.

O tym, jak pomysł na biznes wprowadzić w życie, jakie formalności towarzyszą założeniu firmy, jak zadbać o pozytywny wizerunek w biznesie oraz przy pomocy jakich narzędzi właściwie zaprezentować kwalifikacje dowiesz się już wkrótce.

Europejski Tydzień MŚP jest inicjatywą Komisji Europejskiej. W dniach 3 – 9 października Europa już po raz trzeci obchodzić będzie Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Punkt Informacyjny Europe Direct – Inowrocław jest współorganizatorem wydarzeń zainicjowanych przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego w województwie kujawsko – pomorskim. Wspólnie oferujemy szeroki wachlarz wydarzeń, podczas których promowana będzie przedsiębiorczość.
Punktem kulminacyjnym tegorocznych obchodów będzie konferencja pt. „Europa w 2020 r. — perspektywy zmian dla Małych i Średnich Przedsiębiorców”, zaplanowana na 11 października br. w siedzibie Toruńskiego Parku Technologicznego.

Działania, których organizatorem jest Punkt Informacyjny KE Europe Direct – Inowrocław przy Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych WSG:

•  Konkurs na najlepszy biznesplan, nabór do 1.10.2011

Masz pomysł na biznes, a nie do końca wiesz od czego zacząć? Weź udział w konkursie na najlepszy biznesplan. Konkurs ma charakter ogólnopolski, adresowany jest do osób pełnoletnich, które nie ukończyły 28 roku życia i są zainteresowane założeniem własnej działalności gospodarczej. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszego pomysłu na biznes, wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

• Warsztaty „Trzy kroki do kariery”, 4.10.2011, 10:00 – 16:00, Inowrocław

Planujesz kształcić się, szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą kraju? Poszukujesz łatwego sposobu na znalezienie informacji o ofertach pracy i możliwościach nauki w Europie? Weź udział w warsztatach „Trzy kroki do kariery” i przekonaj się, że Twoja kariera w Unii Europejskiej jest w zasięgu ręki.

• Szkolenie „Jak założyć i prowadzić firmę w ramach AIP oraz profesjonalny wizerunek w biznesie”, 5.10.2011, (10:00 – 13:20),  Inowrocław

Spotkanie dla każdego, kto marzy o własnej firmie. Podczas szkolenia dowiesz się, na czym polega użyczenie osobowości prawnej inkubatora i jakie korzyści to rozwiązanie daje Twojej firmie. Zdobędziesz również informacje, w jaki sposób AIP zabezpiecza formalne aspekty prowadzenia firmy a także – jakie przywileje i obowiązki ma beneficjent działający w ramach inkubatora.W drugiej części szkolenia dowiesz się jak dbać o biznesowy wizerunek, by zjednywać sobie klientów i kontrahentów? Pomocne będą w tym zasady autoprezentacji, savoir-vivre oraz znajomość mechanizmów społecznych. Podpowiemy także, jak w atrakcyjny sposób budować widoczność swojej marki na rynku .Zdradzimy jak uniknąć wizerunkowych wpadek w internecie.

• Warsztaty „Prawno – organizacyjne aspekty zakładania działalności gospodarczej”, 6.10.2011,  10:00 – 16:00, Włocławek

Masz pomysł i zapał do założenia działalności gospodarczej? Nie wiesz jak rozpocząć swoją przygodę z pozyskiwaniem funduszy unijnych na założenie własnej firmy? Chcesz zapoznać się z prawno – księgowo aspektami funkcjonowania przedsiębiorstwa? Zaoszczędź sobie czasu, wysiłków i stresów – przyjdź na warsztaty.

• Dyżury eksperta ds. funduszy europejskich: 3 i 7.10.2011, Inowrocław

Celem konsultacji jest podnoszenie świadomości oraz ułatwienie mieszkańcom regionu dotarcia do źródeł informacji nt. funduszy europejskich. Konsultacje prowadzone będą w godzinach popołudniowych tj. 17:00 – 20:00.

Więcej Informacji wraz z formularzem zgłoszeniowym oraz programem wydarzeń na stronie Europe Direct – Inowrocław: www.edino.byd.pl. Zapytania proszę kierować na adres e – mail: europe_direct_inowroclaw@byd.pl, tel. 052 567 00 90 wew. 406.

Harmonogram wszystkich wydarzeń zaplanowanych w województwie kujawsko – pomorskim wraz programem oraz formularzem zgłoszeniowym na stronie Enterprise Europe Network: www.een.tarr.org.pl/index.php

Chętnych do wzięcia udziału w szkoleniach/warsztatach prosimy o przesłanie wypełnionego FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO pod nr faksu: 56 658 89 51, 56 654 88 24, e-mail: een@tarr.org.pl lub dostarczenie osobiście: Toruński Park Technologiczny, 87-100 Toruń, ul. Włocławska 167, pok. 234.