Dyplom z marzeń

20 grudnia 2006

Dyplom z marzeń

W ubiegły piątek (15 grudnia) w siedzibie Fundacji Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie listów gratulacyjnych, przyznających dwójce tegorocznych maturzystów stypendia w ramach prowadzonego przez Fundację programu „DYPLOM Z MARZEŃ"

Dyplom z marzeń to partnerskie przedsięwzięcie Fundacji Ekspert – Kujawy, Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności z Warszawy oraz Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości z Łodzi.

Celem programu „Dyplom z marzeń" jest ułatwienie młodzieży ze wsi i małych miast pokonania wyjątkowo trudnej dla niej bariery związanej z rozpoczęciem nauki w szkole wyższej, W tym celu ufundowaliśmy stypendia w wysokości 350 zł miesięcznie na pierwszy rok dziennych studiów magisterskich – mówi Jolanta Woźnica – Dyrektor inowrocławskiej Fundacji.

Fundacja przystąpiła do programu wiosną 2006 roku, stając w konkursie, który wyłonił organizacje, które takie stypendia przyznają. Zaraz po maturach rozpoczęła się promocja programu, w którym informowaliśmy tegorocznych maturzystów o naszym programie. Do Fundacji zgłosiło się blisko 30 osób, które starały się o przyznanie stypendiów.

Wybór stypendystów nie był łatwy – mówi Tadeusz Osowiecki – przewodniczący komisji stypendialnej, która decydowała o tym komu przyznać stypendium.

Wybraliśmy dwójkę najlepszych maturzystów, którzy nie tylko otrzymali najlepsze wyniki namaturze, ale także wykazali się aktywnością działalności społecznej (głównie szkolnej). Stypendystami Fundacji zostali (oboje na zdjęciach) Pani Agnieszka Sójkowska (do niedawna mieszkanka Dębołękiw powiecie radziejowskim, a obecnie studentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy o kierunku pedagogika oraz Pan Bartłomiej Bednarski mieszkaniec Gąsek (gmina Gniewkowo) obecnie student Politechniki Gdańskiej o kierunku Automatykai Robotyka.

Stypendia ufundowane zostały przez firmę Polbud – Pomorze z Łącka (gmina Pakość) – firmy budującej drogi na terenie całego kraju oraz przez samą Fundację Ekspert-Kujawy.

pc154149
Tegoroczna stypendystka "Dyplomu z marzeń" Pani Agnieszka Sójkowska
(na zdjęciu po lewej stronie)
pc154151
Tegoroczny stypendysta "Dyplomu z marzeń" Pan Bartłomiej Bednarski
(na zdjęciu po lewej stronie)