Fundacja wsparła finansowo jedną ze swoich beneficjentek, chorą na SM!

30 września 2011

W zajęciach Klubu Integracji Społecznej, realizowanych w roku 2011 dla Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelnie, uczestniczyła Pani Iwona Wesołowska.

Pani Iwona, 32-letnia mieszkanka Strzelna, od 4 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Ma czworo małoletnich dzieci. Objawy chorobowe szybko narastają, ponieważ możliwości ruchowe uległy ograniczeniu, co utrudnia jej poruszanie się i wykonywanie najprostszych czynności dnia codziennego. Niestety rokuje to w przyszłości przykuciem do wózka inwalidzkiego. Od dłuższego czasu pani Iwona izoluje się od społeczności lokalnej i w pełni nie uczestniczy w życiu swojej rodziny. Choroba dotknęła nie tylko ją samą, ale i najbliższych, szczególnie dzieci, które marzą o tym, aby mama mogła z nimi iść, chociaż na spacer.
 
Dnia 26 sierpnia pani Iwona otrzymała wiadomość, że zakwalifikowała się na zabieg w Klinice EuroMedic w Katowicach, który ma na celu powstrzymanie objawów jej choroby. Koszt całkowity zabiegu wynosił 13 700zł i nie był on refundowany przez NFZ. Pani Iwona nie była w stanie zapłacić takiej kwoty, ponieważ utrzymuje się głównie z zasiłków pomocy społecznej i świadczeń rodzinnych.

Dlatego, jedna z wykładowczyń Fundacji, Pani Ewa Matusiak, realizująca zajęcia dla podopiecznych M – GOPS w Strzelnie, poruszona sytuacją Pani Iwony, rozpoczęła akcję zbiórki pieniędzy na terenie naszej Fundacji.

Na skutek podjętych działań, Fundacja zebrała 2169 zł, które przekazała na rzecz swojej podopiecznej. Pozostałe środki na zabieg udało się pozyskać ze zbiórek prowadzonych przez M – GOPS w Strzelnie oraz okoliczne szkoły i instytucje.

Z radością obserwujemy, jak Pani Iwonie powraca radość z życia i z każdego nowego dnia, jakim może się cieszyć ze swoimi bliskimi.


ZOBACZ PODZIĘKOWANIE, JAKIE OTRZYMAŁA FUNDACJA EKSPERT – KUJAWY!