Fundacja wspiera Latarników Polski Cyfrowej!

22 lutego 2013

Już od kilku miesięcy Fundacja Ekspert – Kujawy współpracuje z dwoma Latarnikami, wspierając ich w animacji osób po 50 roku życia

Obie Panie zdobyły uprawnienia animatora pokolenia 50+, tj. zostały Latarnikami w ramach projektu „Polska Cyfrowa Równych Szans”.PCRS to oddolna inicjatywa, która ma na celu wspieranie działań na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków z pokolenia 50+ w ich lokalnych środowiskach, realizowana przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Jako Latarnicy prowadzą warsztaty komputerowe, które mają zachęcić osoby 50+ do dokonania pierwszego kroku w Internecie. Fundacja udostępnia sale komputerowe na potrzeby realizacji niniejszych warsztatów. 

W dniu 21.02.2013 roku, przedstawiciel Fundacji uczestniczył w konferencji, która odbyła się w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy. W związku z tym, że Fundacja wsparła Latarników Polski Cyfrowej, udostępniając sale, otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie z rąk kierownika projektu, Pana Artura Krawczyka

Warto nadmienić, że Latarnicy prowadzą w Fundacji zajęcia w poniedziałki od 12:00 do 13:30 oraz w środy od 16:15 do 18:15.

Tu dowiesz się więcej o projekcie „Polska Cyfrowa Równych Szans”! 

ZOBACZ PODZIĘKOWANIE!