„Miasto Zdrowia”- teleopieka, telemedycyna – innowacyjne rozwiązania w obszarze wsparcia seniorów.

8 lutego 2018

W dniu wczorajszym (tj. 07.02.2018)  w siedzibie Fundacji Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu odbyło się inauguracyjne spotkanie w ramach projektu ”Miasto Zdrowia”.

Fundacje Ekspert – Kujawy wraz z firmą Comarch SA realizują projekt, który ma na celu upowszechnienie teleopieki, telemedycyny i innych innowacyjnych rozwiązań w obszarze wsparcia seniorów.

Projekt ma charakter pilotażowy i ma na celu zweryfikowanie teleopieki jako rozwiązania, które pozwala wesprzeć samorządy i placówki medyczne w rozwiązaniu istotnych problemów społecznych i zdrowotnych. Wsparciem w formie teleopieki zostanie osób 60 osób

Spotkanie miało charakter informacyjno- szkoleniowy, gdzie przedstawicie firmy COMARCH SA zaprezentowali  urządzenia oraz omówili procedury działania przy świadczeniu usług dla mieszkańców.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, samorządu oraz przedstawiciele środowiska senioralnego.