Fundacyjny Klub Integracji Społecznej w MOPS Inowrocław

8 czerwca 2009

"Warsztaty wspierające rodziny" dla klientów MOPS w Inowrocławiu.

W dniach od 1 do 5 czerwca 2009 roku, w siedzibie Fundacji „Ekspert – Kujawy” odbyły się Warsztaty wspierające rodziny, w których brali udział podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowrocławiu.

W warsztatach uczestniczyło 30 osób. Celem zajęć było wzmocnienie rodziny i przygotowanie do podejmowania decyzji problemowych przez same rodziny. Ponadto celem było wyzwolenie w rodzinie przemyśleń, emocji, zaangażowania. Zajęcia miały ułatwić stworzenie szerokiej sieci pomocy rodzinie, w której pojawiła się trudna sytuacja. Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się rozwiązywać konflikty rodzinne, poznawali problemy wychowawcze oraz zagadnienia dotyczące przemocy w rodzinie. Ciekawym aspektem zajęć była nauka konstruowania domowego budżetu, służąca racjonalnemu wydatkowaniu kosztów oraz organizacja czasu wolnego.