Inowrocławskie Targi Pracy „Jesień 2010” już za nami!

27 października 2010

logo ciekaw. (kopiowanie).jpgW dniu 22.10.2010 roku w Nowej Hali Sportowej III LO w Inowrocławiu odbyły się Inowrocławskie Targi Pracy – Jesień 2010.

Targi organizowane były przez Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu przy współudziale Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Młodzieżowego Centrum Kariery oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy.
W tegorocznym spotkaniu targowym wzięły udział firmy reprezentujące branże metalowe, meblarskie, przetwórstwa spożywczego, gastronomiczne, kosmetyczne, transportowe oraz usług finansowych. Ponadto w targach uczestniczyli przedstawiciele organizacji społecznych, domów pomocy społecznej z terenu powiatu, uczelni wyższych, ośrodków szkoleniowych i doradczych.
Agencje pośrednictwa pracy zaoferowali uczestnikom targów propozycje zatrudnienia w kraju i za granicą. Odbyły się również warsztaty dotyczące orientacji zawodowej młodzieży oraz ABC przedsiębiorczości, prowadzone przez pracowników urzędu pracy.

Nasza Fundacja Ekspert – Kujawy również wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Odbiorcom targów oferowaliśmy udział w warsztatach jak również pakiecie szkoleń na które obecnie trwa nabór, m. in.:

  • Operator prac ziemnych, w ramach poddziałania 8.1.2. „Wspierania procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie”
  • Opiekunka osób starszych, Wizaż i stylizacja paznokci, Fryzjer – stylista, Spawacz w metodzie 135 w ramach poddziałania 6.1.1. „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy”,
  • Specjalista ds. kadr i płac, Pracownik małej gastronomii, Operator maszyn do robót ziemnych w ramach poddziałania 6.1.1. „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy”,

Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość uzyskania wiedzy potrzebnej do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w ramach projektów współfinansowanych przez Unię Europejską.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Targów Pracy.